Prestižní ocenění iF design pro Laufen
Galerie(2)

Prestižní ocenění iF design pro Laufen

Švýcarský specialista na koupelny Laufen Bathrooms opět prokázal svůj inovační potenciál: sprchový kout z koupelnové kolekce ILBAGNOALESSI dOt získal prestižní ocenění iF product design award 2009.


Stěžejní myšlenkou koupelnové kolekce ILBAGNOALESSI dOt  je dokonalý odpočinek pro tělo i duši. Koupelna z pera nizozemského návrháře Wiela Aretse působí umírněně, avšak zároveň smyslně. Myšlenka i tvůrčí zpracování byly převedeny do výsledného produktu tak novátorským způsobem, že nakonec získal ocenění za produktový design iF.

Na mezinárodní panel porotců rozhodujících o udělení této prestižní ceny za design udělalo zvláštní dojem zejména čisté provedení bez rámů: tvarované skleněné panely evokují dojem, že se nad plochou sprchovou vaničkou pouze vznášejí. Skleněné moduly jsou připevněny ke zdi takovým způsobem, že místa uchycení jsou prakticky neviditelná.

Švýcarský specialista na koupelny však neuznává kompromisy ani v oblasti praktického použití svých výrobků: Jedna z tvarovaných stěn tvoří posuvné dveře, které se pohybují oběma směry na dvojici koleček. Důmyslné je zejména to, že díky montáži skleněných modulů do vnitřní části vaničky všechna voda zůstává uvnitř, a tak není nutné vaničku ošetřovat silikonovým těsněním.

Šestice různých modelů sprchových koutů od společnosti Laufen znamená dokonalé řešení do každé koupelny navrhované na míru. Každý ze sprchových koutů nese charakteristické znaky kolekce ILBAGNOALESSI dOt: krychli, kruh a tečku.

Ocenění iF product design award se uděluje výrobkům, které se zapsaly mimořádným způsobem do řešení produktového designu. Při udílení cen za rok 2009 porota vybírala z 2808 exponátů z 39 zemí.

Zdroj: Laufen