Kdo má skříň, ten bydlí
Galerie(9)

Kdo má skříň, ten bydlí

Současný způsob bydlení dopřává lidem vzdušný prostor a velké místnosti členěné pro různé účely jednoduchými geometrickými liniemi jednotlivých prvků nábytku. Obývák se rozšířil o místo na přípravu a konzumaci jídla a vestavěné spotřebiče ukryté za dvířky tak, aby splynuly s nábytkem v jednotném designu, tvoří spolu s úložnými prostory komfortní místo pro setkávání celé rodiny, v němž se nachází jak obývák, tak i pohodlný jídelní kout a kuchyně. Najednou se jedná o jedno z nejužívanějších míst v bytě nebo domě, často vybavené otevřenými sestavami, u nichž je podstatná jejich variabilita. Dají se totiž bez potíží přizpůsobit různým příležitostem.

Paleta mnoha kombinací
Do módy se vrátily přírodní materiály, ovšem s povrchovou úpravou, která nedovolí jejich poškození. Nábytek z měkkých tónů klasického dřeva, jako je buk, třešeň či dub, lze vhodně kombinovat s různými výplněmi dveří.

Mezi nejoblíbenější patří laminovaná dřevotříska, matelac, lamelové výplně, magnetická tabule, skleněné, mateluxové, lacomatové a matalacové plochy a zrcadla. Každá výplň představuje možnost konkrétního využití.

   

Dítě ve svém pokoji jistě ocení magnetickou tabuli a žena v kuchyni třeba lakované sklo s polypropylenovou vrstvou, která zaručuje bezpečnost před poraněním a zvýšenou odolnost proti skvrnám. Do popředí se také dostávají materiály jako kov, sklo, hliník a jejich kombinace.

V kuchyních se osvědčila i nerezová ocel, která tam má široké uplatnění. Hitem je barevnost. Máte-li odvahu a nebojíte se, že za pár let bude v módě jiný styl, a bude se vám v takto zařízených místnostech dobře žít, určitě neváhejte. Velmi elegantní kombinace bílé s černou či šedivou vystřídaly mnohem odvážnější tóny zelené, fialové, modré, oranžové nebo červené.

   

Pokud nemáte jasnou představu, jak by měla vaše skříň vypadat nebo jakými doplňky ji vybavit, navštivte showroomy české společnosti INDECO v Praze, Plzni, Liberci nebo Brně a nechte se inspirovat posledními trendy.

Více informací na www.indeco.cz

–>–>