1800x1200

Vyhlášen nový ročník studentské soutěže Kaplicky Internship

Příležitost pro studenty a absolventy architektonických oborů českých vysokých škol nabízí nový ročník soutěže Kaplicky Internship.

Autor letošního vítězného projektu na volné téma absolvuje tříměsíční placenou stáž v renomovaném londýnském ateliéru David Chipperfield Architects.

Soutěž připomínající odkaz proslulého architekta Jana Kaplického organizuje nadace Bakala Foundation ve spolupráci s Design Museum v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Stáž u David Chipperfield Architects

Již pět talentovaných mladých architektů, vítězů předchozích ročníků soutěže Kaplicky Internship, absolvovalo stáže v prestižních studiích. Pracovali v ateliérech Evy Jiřičné, Zahy Hadid, Allies and Morrison či Adjaye Associates. Loňský vítěz se účastnil stáže ve studiu Heatherwick.

Vítěz 6. ročníku soutěže Kaplicky Internship stráví tři měsíce v londýnském ateliéru zakladatele proslulé galerie 9H, Davida Chipperfielda. Vlastní studio založil v roce 1985 a dnes má vedle Londýna kanceláře v Berlíně, Milánu a Šanghaji.

Neues Museum, David Chipperfield Architects, Ute Zscharnt, foto SMB |

Studio David Chipperfield Architects realizuje kulturní, veřejné, komerční i rezidenční projekty po celém světě. Atelier získal řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné prestižní Stirlingovu cenu v roce 2007 za projekt Muzea moderní literatury v německém Marbachu.

Za projekt obnovy Nového muzea v Berlíně, které bylo vážně poškozeno během druhé světové války, získalo studio v roce 2011 evropskou Cenu Miese van der Rohe a Deutscher Architekturpreis.

Šance pro studenty

Do soutěže Kaplicky Internship se mohou přihlásit studenti během posledního ročníku bakalářského studia, v průběhu navazujícího magisterského studia či během prvního roku po absolvování studia. Téma soutěžních prací je volné, své práce mohou přihlásit nejpozději do 6. července.

Vítěz soutěže bude vybrán odbornou porotou a vyhlášen 24. září 2020 v Praze ve Winternitzově vile od Adolfa Loose a Karla Lhoty. Další informace o soutěžních podmínkách k dispozici na stránkách Bakala Foundation.

TEXT: Red
FOTO: Bakala Foundation a SMB