Vítězové Axor H2O story budou při výrobě novinek značky Axor
Galerie(1)

Vítězové Axor H2O story budou při výrobě novinek značky Axor

Matyáš Kočnar a Matej Varga, vítězové druhého ročníku mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story, se zúčastní týdenní stáže v německém centru vývoje a výroby nových produktů značky Axor. Matyáš Kočnar, vítěz hlasování odborné poroty, kromě toho získal jedinečnou příležitost představit soutěžní projekt ve fyzické podobě i na prestižní akci Designblok 2013 v Praze.

Soutěž Axor H2O story, určenou především studentům oborů architektura, pozemní stavitelství, design a výtvarné umění, již podruhé vyhlásila společnost Hansgrohe.

Úlohou studentů bylo zpracovat téma vody v designu a designu ve vodě. „Voda má mezi živly, které stamiliony let tvarují naši planetu, klíčové postavení. Rozhodli jsme se tuto skutečnost otočit a studenty jsme vyzvali, aby vodu zkrotili, využili jejího tvaru i barvy,“ přibližuje hlavní myšlenku zadání jednatel společnosti Hansgrohe Ladislav Grebec. Výsledkem tvůrčího procesu měl být návrh koupelny, která obrací pozornost na principiální průzkum vody a její působení v architektonickém kontextu designu koupelny.

Práce studentů hodnotila mezinárodní porota, jíž předsedal Ing. arch. Rudolf Netík. Členy poroty byli také Jerry Koza, Rudolf Netík, Jaroslav Wertig a Viktor Šabík. Vyhlašovatele soutěže v porotě zastupovali Matej Šišolák, Manuel Züfle, manažer pro výrobky značky Axor, a Ladislav Grebec. O vítězných pracích se rozhodovalo ve třech kolech. Kromě architektonického řešení koupelny porota brala v úvahu i potenciál dalšího rozvoje projektu.

Vítězem hlasování odborné poroty 2. ročníku Axor H2O story se nakonec stal Matyáš Kočnar z oboru průmyslového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Předseda poroty zhodnotil jeho návrh KAMPA těmito slovy: „Vítězný návrh Matyáše Kočnara přesvědčil porotu silnou emocí, čistým zpracováním a proveditelností.“ Matyáš Kočnar, vítěz hlasování odborné poroty, získal možnost představit svůj projekt široké veřejnosti během přehlídky designu Designblok 2013 v Praze.

Možnost vyjádřit svůj názor dostala i široká veřejnost v online hlasování, které probíhalo od 8. 7. do 31. 08. na www.h2ostory.cz. Nejvíce hlasů veřejnosti získala práce Nature & Relax od Matěje Vargy ze Slovenské zemědělské univerzity v Nitře.

Slavnostní vyhlášení cen 2. ročníku studentské soutěže Axor H2O story se uskutečnilo 10. 10. 2013 v Praze během ojedinělé akce – slavnostního otevření prostorů exkluzivního hausbótu při příležitosti konání přehlídky Designblok 2013.

Vítěz odborné poroty 2. ročníku soutěže Axor H2O story:
Matyáš Kočnar, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
KAMPA
Návrh vany propojuje tři funkce. Umožňuje ranní probuzení procházkou po vodním chodníku ve studené vodě, denní hygienu ve sprše s dřevěným roštem a valouny a také koupel. Dno vany je tvořeno gumotextilií. Ve střední části se hydraulickým prohloubením vytvoří hluboká vana.

Vítězný návrh Axor H2O story – Kampa od Matyáše Kočnara – celkový pohled.Kampa – detail podlahy v koupelně – vítězný návrh soutěže Axor H2O story od Matyáše Kočnara.

Realizace vítězného díla Kampa – vagon Designblok Praha 2013.


Matyáš Kočnar – vítěz soutěže Axor H2O story na Designbloku 2013 v Praze.

Vítěz online hlasování široké veřejnosti 2. ročníku soutěže Axor H2O story:
Matej Varga, Slovenská zemědělská univerzita v Nitře
Nature & Relax
Koupelna je určena nejen k očistě, ale i k odpočinku. Její dominantou je bezsubstrátová vegetační stěna s různými pokojovými rostlinami, které vždy zaručí čerstvý vzduch při koupeli a relaxaci. Vyvolává pocit pohody a spojení s přírodou.

U okna je dřevěné lehátko s výhledem na hluboký les pro relaxování po koupeli nebo četbu oblíbené knihy. Stěnu vedle zrcadla zpestřuje strom, který symbolizuje život a harmonicky dotváří estetický dojem z koupelny, a také obrazy.

Více informací najdete na www.h2ostory.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Hansgrohe CS s.r.o.

–>–>