Většina majitelů domů si není vědoma rozdílů v kvalitě pórobetonu

Většina majitelů domů si není vědoma rozdílů v kvalitě pórobetonu

Pórobeton se v České republice používá při stavbě domů již po celá desetiletí. Je proto překvapivé, že 69 procent majitelů domů neví, že existují dva typy tohoto stavebního materiálu – bílý a šedý – a že jsou mezi nimi zásadní rozdíly. Takový je závěr z reprezentativního průzkumu realizovaného agenturou Emnid mezi majiteli domů pro výrobce stavebních materiálů Xella. Společnost Xella, výrobce Ytongu, v současné době představuje svou celorepublikovou kampaň, v níž informuje o rozdílech v kvalitě pórobetonu.

Více než 80 let se bílý pórobeton vyráběl zejména z přírodních surovin, jako jsou písek, vápno, cement a voda. V 90. letech se na trhu objevila jeho šedá verze. V tomto levnějším stavebním materiálu se písek nahradí popílkem, vedlejším průmyslovým produktem, který vzniká při spalování uhlí.

Většina majitelů domů si není vědoma těchto rozdílů. Z 383 respondentů, dotazovaných průzkumnou agenturou Emnid na konci května 2014, jen třetina (31 %) ví, že existují různé druhy pórobetonu. Navíc ani v této malé skupině informovaných zákazníků neví všichni, že šedý pórobeton obsahuje elektrárenský popílek. Přibližně 26 % prohlásilo, že si toho není vědomo.

Při výrobě Ytongu, kvalitního bílého pórobetonu, používá společnost Xella zejména přírodní materiály, které současně podléhají přísné kontrole kvality. A tato důkladná péče se vyplácí. Stavby, v nichž byl použit Ytong, mají prokazatelně dlouhou trvanlivost a zajišťují také jedny z nejlepších tepelněizolačních vlastností na trhu. A navíc, tento konstrukční systém nabízí dokonale přesné prvky, které se používají na exteriérové a interiérové zdi, střechy a stropy. To znamená, že stavební práce postupují rychle a úsporně. Tepelněizolační vlastnosti Ytongu zajišťují příjemné klima, které prospívá zdraví.

Zdroj: Xella CZ

RubrikyUdálostiŠtítky