V útrobách televizoru - výstava k 60ti letům televizního vysílání
Galerie(2)

V útrobách televizoru – výstava k 60ti letům televizního vysílání

Při příležitosti šedesátého výročí zahájení televizního vysílání připravilo Národní technické muzeum ve spolupráci s Českou televizí výstavu „60 let televizního vysílání“, která mapuje vývoj televizní techniky.

Návštěvníkům představí historii televizních přijímačů i záznamové a vysílací techniky, součástí je také ukázka dobových fotografií a průřez pořady Československé a později České televize.

Výstavu architektonicky zpracoval  Ing. arch. Tomáš Bílek (studio tbi.architekti). Stál před ním nelehký úkol- vytvořit kompaktní a přehledné prostředí a do malého sálu vměstnat téměř 150 sbírkových předmětů. Vedle sebe se představí televizory československé, americké a sovětské výroby, stolní i přenosné, černobílé i barevné, vysílací a příjímací technika.

Takto vytvořený prostor má návštěvníkovi navodit pocit jako by se pohyboval přímo v útrobách televizoru. Ústředním prvkem celé výstavy je velkorozměrová projekce na skleněnou tabuli, kterou obkružuje zlatý prstenec. Čiré bezpečnostní sklo Stratobel, má plochu 8m2  a je složeno ze dvou tabulí o tloušťce 6mm a jedné PVB fólie. Dodáno bylo společností AGC Processing Teplice a.s., která je jedním z partnerů výstavy.

Objekt, na první pohled nesoucí futuristické prvky, vytváří zajímavý prostorový efekt a divák tak může sledovat ukázky z pořadů jakoby z vnitřního prostoru televizoru. Výstavu můžete navštívit až do konce roku 2013 v NTM v Praze. 

Foto: AGC Glass Europe

–>–>