Společnost AGC Flat Glass Czech – Hlavní partner konference ČKLOP
Galerie(5)

Společnost AGC Flat Glass Czech – Hlavní partner konference ČKLOP

Dne 29. 3. 2012 proběhl v pražském Clarion Congress Hotelu již 5. ročník národní konference České komory lehkých obvodových plášťů za účasti významných českých i zahraničních přednášejících a hostů. Tématem celodenní konference byla budoucnost, trendy a vývoj v opláštění budov. Veškerá témata byla zaměřena hlavně na odbornou veřejnost jako jsou projektanti, architekti a výrobci i zpracovatelé systémů.

Společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., měla tu čest být Hlavním partnerem 5. ročníku. Mezi významnými přednášejícími byl i Ing. Pavel Wondrák, který za společnost AGC představil vývoj povlaků skel pro stavební aplikace. Uvedl, že dnes se skla pro stavební účely neobejdou bez coatingu. Hovořil o parametru selektivita, který je podílem světelné prostupnosti (LT, část viditelného světla, které projde přes zasklení do interiéru) a solárního faktoru (SF, celková energie přenesená přes zasklení – suma energie přenesené přes zasklení a energie následně vyzářené do interiéru). Hodnota selektivity, která dosahovala maximální úrovně 2, byla dříve považována za nejlepší možnou. Viditelné světlo tvoří 50 % z celkového rozsahu slunečního spektra. Proto se např. pro zasklení s LT= 50 % uvažovalo s nejlepším možným SF = 25%. S příchodem nových materiálů a technologií lze již dosáhnout hodnoty selektivity vyšší než 2. Té se dnes dosahuje použitím již třech vrstev stříbra v kombinaci s ostatními kovy. Selektivita tak dosahuje hodnoty až 2,15. 

Letošní konference splnila své zadané cíle. Představení uceleného pohledu na stavebnictví v budoucnu, především pak na opláštění budov a stanovení společného jmenovatele pro technická řešení LOP bylo zmíněno v mnoha odborných prezentacích. Závěrem lze říci, že lehké obvodové pláště hrají velmi významnou roli ve stále efektivnějším využívání životního cyklu budovy a přírody, abychom zachovali dostatek energie i pro budoucí generace.

–>–>