Skupina Českomoravský beton slaví 20 let svého působení na trhu

Skupina Českomoravský beton slaví 20 let svého působení na trhu

Jeden z největších tuzemských výrobců transportbetonu oslavil v minulém roce 20. výročí svého vzniku. Historie skupiny Českomoravský beton totiž spadá až do začátku 90. let, kdy byla založena první společnost na výrobu transportbetonu, provozující betonárnu v Chomutově.

Na jejím vzniku se podílela jedna z dceřiných společností koncernu HeidelbergCement Group, společnost Vulkan Leimen. Úspěšný provoz betonáren poté vedl v roce 1993 k založení holdingové společnosti Vulkan Bohemia s.r.o. s cílem vytvořit na území ČR síť moderních betonáren. Byla tak zahájena expanze na českém, moravském i slovenském trhu stavebních hmot pod obchodní značkou TBG.

V roce 2003 došlo ke změně obchodní značky i obchodního názvu holdingové společnosti na Českomoravský beton, a.s., která dnes prostřednictvím svých dceřiných společností dodává transportbeton v široké škále pevnostních tříd a druhů z 84 betonáren po území České i Slovenské republiky.

Vedle výroby transportbetonu se skupina Českomoravský beton zabývá také vývojem nových technologií a stavebních materiálů, které usnadňují realizaci stavby a umožňují vyhovět i náročným technickým požadavkům zákazníků. Od roku 2010 také tato společnost pořádá pro autorizované inženýry a techniky ve stavebnictví odborné semináře v rámci Beton University.

www.cmbeton.cz

–>–>