Román Lvářka: architektura, alchymie a cesty časem

Minulý týden vyšel nový fantasy román architektky Terezy Janišové. Spolu s hlavním hrdinou, mladým architektem Josefem, se na stránkách knihy vypravíte do rudolfínské Prahy.

Po trilogii Erilian vydává Tereza Janišová letos na podzim nový román – Lvářka. Příběh je zasazený částečně do současné, částečně do rudolfínské Prahy. Do značné míry se v něm odráží autorčin život na Hradčanech, práce v oboru architektury a zájem o pražské legendy.

„Při správné konstelaci dá se skrz oheň cestovat labyrintem času.“

Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu architekta Josefa a bylinkářky Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle.

Román Lvářka
Ilustrace z románu Lvářka
Ilustrace z románu Lvářka 4
Ilustrace z románu Lvářka 3
Ilustrace z románu Lvářka 2

Autorkou obálky a ilustrací knihy je akademická malířka, grafička a ilustrátorka Barbora Kyšková.

S Terezou se můžete potkat na literární besedě z cyklu Slova mají křídla, které se zúčastní spolu s Michalem Vieweghem, ve středu 27.11. v Dobré trafice pod Petřínem.

Na trailer k románu Lvářka se můžete podívat ZDE

LVÁŘKA
Autor: Tereza Janišová
Ilustrace: Barbora Kyšková
Nakladatel: Lirego
Počet stran: 256
Vazba: pevná
Vychází: 13. listopadu 2019

Tereza Janišová

Tereza Janišová
Narodila se 30. května 1989 v Praze. Hradčany, Petřín a křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství, a dodnes jsou pro ni velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí ale pro Terezu vždy bylo psaní. Je autorkou čarodějné trilogie Erilian a historického fantasy románu Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Vydáno:

• Erilian 1 – Město čarodějů (XYZ, 2010)
• Erilian 2 – Kouzla na obzoru (XYZ, 2012)
• Erilian 3 – Střípky hvězd (CooBoo, 2014)
• Gryf, který neuměl létat – erilianská povídka a audiopovídka (CooBoo, 2014)
• Audiokniha Erilian (Walker & Volf, 2016)
• Časopis ASB (Jaga Media, 2016 – 2019)
• Lvářka (Lirego, 2019)

Více na www.terezajanisova.cz a www.facebook.com/terezajanis