První ročník studentské soutěže Axor H2O story

První ročník studentské soutěže Axor H2O story

Studenti architektury a designu na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách v České a Slovenské republice se mohou zapojit do prvního ročníku mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story. Společnost Hansgrohe, vyhlašovatel soutěže, připravila pro výherce nevšední ceny: realizaci nejlepšího návrhu a osobní setkání s Phillippem Starckem.

První ročník studentské soutěže Axor H2O story vyhlašuje společnost Hansgrohe ve spolupráci s vydavatelstvím Jaga Media, s. r. o. Úkolem studentů je zpracovat téma vody v architektuře. Výsledkem jejich snahy by měl být návrh koupelny, která je nejen kulisou H2O story současnosti, ale má také význam pro život moderního člověka v souvislosti s jeho (ne)obvyklými hygienickými návyky a rituály.

„Cílem H2O story je nastartovat dialog se studenty architektury a designu v České republice a na Slovensku. Účastníci nemají žádné materiálové ani prostorově-dispoziční limity, a tak výsledkem budou (možná) zcela nová řešení hygienických prostor, které doposud označujeme jako koupelna. Samozřejmě nás bude zajímat i názor veřejnosti, která bude na projektu participovať formou hlasování,“ říká Ladislav Grebec, jednatel společnosti Hansgrohe.

Kromě již zmíněného osobního setkání s Philippem Starckem se absolutní vítěz dočká i fyzické realizace svého soutěžního návrhu. Svou realizaci představí během výstavy Designblok 2012. Atraktivní cena čeká i na vítěze, který vzejde z hlasování veřejnosti. Autor návrhu s nejvyšším počtem hlasů, které získá během on-line hlasování na webové stránce www.h2ostory.cz, bude mít rovněž jedinečnou možnost setkat se osobně s Philippem Starckem v Berlíně na představení jeho nové designové kolekce. 

„Pro technologicky inovativní firmu, jako je Hansgrohe s lifestylovými výrobky značky Axor, je silné partnerství s architekty a designéry životně důležité. Nové, nastupující vlně nabízíme atraktivní možnost prezentovat svou kreativitu na nejlepší výstavě designu ve střední a východní Evropě pod záštitou designového lídra sanitární techniky,“ dodává Ladislav Grebec.

O nejlepším návrhu, který bude fyzicky představen veřejnosti na prestižní akci Designblok 2012, rozhodne odborná porota. O nejlepším návrhu však bude moci hlasovat i široká veřejnost. On-line hlasování bude probíhat od 7. 6. 2012 do 31. 08. 2012 na soutěžních stránkách www.h2ostory.cz. Autor návrhu s nejvyšším počtem hlasů udělených veřejností se osobně setká s Philippem Starckem.

Účastníci jsou povinni se zaregistrovat vyplněním registračního formuláře na webové stránce www.h2ostory.cz, a to ode dne vyhlášení soutěže 7. 3. 2012 až do 15. 5. 2012.

Studenti z České republiky musejí svoje práce odevzdat nejpozději do 15. 5. 2012 do 16 hodin na sekretariát soutěže do vydavatelství Jaga Media.

Studenti ze Slovenska musejí svoje práce odevzdat nejpozději do 15. 5. 2012 do 16 hodin na sekretariát soutěže společnosti Key Communications.

Členové mezinárodní odborné poroty:
Jaroslav Wertig (CR)
Jerry Koza (CR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SK)
Viktor Šabík (SK)

Za vyhlašovatele:
Matej Šišolák (Jaga Media)
Ladislav Grebec (Axor)

–>–>