Protiskluzné dlaždice RAKO zvýšily bezpečnost v novém aquaparku
Galerie(4)

Protiskluzné dlaždice RAKO zvýšily bezpečnost v novém aquaparku

Bezpečnost návštěvníků nového aquaparku v Mladé Boleslavi zajišťují keramické dlaždice RAKO. Dlaždice zvolené pro podlahy v bazénové hale a hlavní komunikační trasy vynikají nejvyšší protiskluzností převyšující i požadavky normy.

Barevně neutrální design dlaždic ze série Cemento připomínající betonovou stěrku ladí s dalšími architektonickými prvky. Dlaždice vyniká svými technickými parametry, především výbornou protiskluzností. Zvolená úroveň C dle norem pro podlahy, po kterých se chodí bosou nohou, představuje úhel skluzu vyšší než 24˚, tedy nejvyšší třídu protiskluznosti. Tato úroveň je u bazénů běžně využívána jen pro malé plochy, například startovací bloky.

Vysoká protiskluznost zvyšuje i pocit jistoty při chůzi po mokré podlaze. Dlažbu větších formátů (zde 30 x 60 cm) může lidský mozek vnímat jako více kluzkou, než je tomu u formátů malých, i když při měření vykazují stejnou třídu protiskluznosti. I z toho důvodu se poblíž všech žebříků, na schodech a v těsném okolí bazénů uplatnily také dlaždice RAKO „mozaikových“ formátů ze série POOL. Ty oproti velkým formátům vykazují větší procento spárované plochy na m2. Spárami voda lépe odtéká a dlažba je na povrchu sušší. Více o měření protiskluznosti a jednotlivých sériích na www.rako.cz.