Nové číslo časopisu ASB 6/2013 o rozvoji měst
Galerie(2)

Nové číslo časopisu ASB 6/2013 o rozvoji měst

Od 13. listopadu je v prodeji nové číslo časopisu pro architekty, projektanty, developery, investory a další odborníky. Ponožkové vydání přináší studii o rozvoji měst, roli dopravní infrastruktury i problematice výstavby sportovišť ve městech. Přibližuje dokument Politika architektury, připravený Českou komorou architektů na podporu kvality stavební kultury, určený především pro politiky a zastupitelstva měst a obcí. O tom, jak je užitečné mít odvážné vizionáře a odborníky ve vedení měst, svědčí příklady projektů volnočasových center a veřejných prostorů a parků. A projekty hodné následování jsme našli nejen v zahraničí, ale i u nás.

Jedním z nich je Světovar, který se promění na 4×4 Cultural Factory. Adaptací chátrajícího historického objektu někdejšího pivovaru získá Plzeň další kulturní prostor. Využije k tomu dotace z EU a Světovar se pro rok 2015 stane jedním z hlavních dějišť programu Evropského hlavního města kultury.

A možná přitáhne do města takové investice, jako se to podařilo podobnému projektu v Nantes. Tam se bývalé loděnice a sklady díky otevřenosti a prozíravosti představitelů města mění na kulturní čtvrť.

Dalším projektem, který vznikl v rámci Evropského města kultury je pavilon v Marseille. Ukazuje, že pro mimořádný účinek není třeba velké architektury.

Dalším příkladem je revitalizovaný park v pražských Malešicích. Místo neupravených cest s minimem laviček a zarostlých hřišť nyní pulsuje novým životem mezi vyhlídkami s pergolou, vodní kaskádou, herními i výtvarnými prvky.

Více o časopisu www.casopisasb.cz/web/cz/aktualni-cislo/

–>–>