Na trh vstoupila nová sít sklenářských firem pod značkou Glastetik

K 1. listopadu byla na trh uvedena nová obchodní značka Glastetik, která sdružuje několik českých sklenářských firem zabývajících se instalacemi designových skel v interiéru po celé České republice. Síť Glastetik nabízí komplexní služby v oblasti (nejen) interiérových skel, od zaměření po instalaci.

Specializací sklenářských firem v síti Glastetik jsou skleněné obklady, dveře, dělicí příčky, zrcadla, rámování obrazů a další sklenářské práce jako například přesklívání oken.

Záruka nejvyšší kvality

Sklo se jako praktický, funkční, odolný, bezpečný, variabilní a designový materiál stalo nedílnou součástí architektury a stále častěji se objevuje v oblasti interiérového designu. Je často používáno ve složitých a náročných aplikacích, s čímž jsou spojené stále vyšší nároky architektů, projektantů a investorů na kvalitu montáže a především samotného výrobku. S tímto vědomím pracují zkušení sklenáři v síti Glastetik výhradně se skly ze skláren AGC. Společnost AGC Glass Europe je jednou z nejvýznamnějších skláren v Evropě.

Inovativní skla AGC, která se vyrábí i v 5 českých závodech, jsou zárukou vysoké kvality. Na jejich vývoji a neustálém zdokonalování pracuje na 250 výzkumníků a inženýrů v belgickém výzkumném středisku AGC Technovation Centre. Glastetik nabízí širokou škálu skel, jejichž výroba probíhá průmyslově, pomocí nejmodernějších sklářských technologií. Projekt je založen na úzké spolupráci s interiérovými designéry a návrháři.

Komplexní sklenářské práce

V současné době je díky požadavkům na dokonalé provedení interiérů a inovacím v technologii výroby možné vyrábět nepřeberné množství druhů, tvarů a grafických úprav skel. Mezi sklenářské služby sítě Glastetik tak automaticky patří široké možnosti opracování skel na míru – řezání, broušení, vrtání a další.
Smluvními partnery sítě Glastetik jsou sklenářství po celé České republice, která usilují o vysokou kvalitu služeb a k požadavkům svých zákazníků přistupují individuálně.

Interiérová skla na míru od zaměření po instalaci

Do nabídky sítě Glastetik patří různé typy čirých, barevných, lakovaných, matovaných nebo vzorovaných skel, zrcadla, skla s potiskem nebo skla bezpečnostní a protihluková. Všechna tato skla jsou vhodná jak do rezidenčních, tak komerčních staveb a je možné je použít například v kuchyních, koupelnách, na dveře, příčky, schodiště či zábradlí, jako magnetické popisovací tabule nebo například jako výplň vestavěných skříní. Glastetik je navíc certifikovaným dodavatelem originálních skel Lacobel a Matelac ze skláren AGC.

Projekt odstartoval z Pařížské

Glastetik spatřil světlo světa 1. listopadu v luxusně a stylově zařízeném showroomovém bytě Pařížská 5. Součástí programu tiskové konference nebylo jen představení a slavnostní uvedení projektu na trh, ale také komentovaná prohlídka bytu s ukázkami realizací skel AGC v podobě velkoformátové multifunkční tabule z bílého matného skla v pracovně, černého zrcadla v šatně a bronzových matných lakovaných skel a bronzových zrcadel v kuchyni a příjemně posezení s hosty u občerstvení z exkluzivní bio cateringové dílny Šafrán.

Podrobnější informace jsou k dispozici na zbrusu nových webových stránkách www.glastetik.cz. Najdete zde jak informace o všech nabízených sklech a možnostech jejich použití, tak řadu referenčních fotografií, první případové studie i kontakty na Glastetik partnery.