Knauf Praha a jeho umístění v anketě TOP STAV 100

Knauf Praha a jeho umístění v anketě TOP STAV 100

Již dlouhodobě patří společnost Knauf Praha mezi nejvýznamnější a nejstabilnější firmy stavebního průmyslu v České republice. Svědčí o tom nejen kontinuální inovace výrobků a neutuchající aktivita na trhu, ale především ekonomické výsledky. Také v letošním roce při pohledu zpět ukazuje tradiční anketa nejlepších firem z oblasti stavebnictví TOP STAV 100 pevnou pozici firmy Knauf.

Na základě celkového vyhodnocení za rok 2009 se Knauf Praha v uvedené anketě TOP STAV 100, kategorie výrobců stavebních materiálů a výrobků, umístil na 2. místě z pohledu rentability tržeb, které dosáhly hodnoty 22,7 %, dále na čtvrtém místě z pohledu zisku a na desátém místě co do velikosti tržeb. Také z pohledu podílu tržeb na počet zaměstnanců si v dané kategorii udržuje Knauf pěkné desáté místo.

„Výborné ekonomické výsledky vypovídají o tom, že nastavená strategie firmy Knauf, která je založena především na vysoké kvalitě výrobků a služeb, je ta správná“, uvádí v této souvislosti Radek Bedrna, jednatel společnosti Knauf Praha.

Zdroj: KNAUF Praha s.r.o.