KASPER CZ představí na veletrhu Dřevostavby 2011 progresivní stavby i technologie

KASPER CZ představí na veletrhu Dřevostavby 2011 progresivní stavby i technologie

Projektanti, stavební a developerské firmy, ale i běžní zájemci uvažující o stavbě dřevěného domu mohou mezi čtyřiadvacátým a sedmadvacátým únorem navštívit stánek společnosti KASPER CZ na veletrhu Dřevostavby 2011 na výstavišti v pražských Holešovicích. Přední český výrobce dřevěných konstrukcí tam představí své zajímavé realizace či novou, v Česku zcela unikátní výrobní technologii.

Trutnovská firma KASPER CZ, která působí na trhu již patnáct let, disponuje jedním z nejmodernějších závodů v Evropě. „Vývoj a inovace jsou důležitým faktorem našeho podnikání. A proto jsem skutečně velmi rád, že se na veletrhu můžeme pochlubit nákupem nové plně automatické počítačem řízené dřevoobráběcí linky K2i-1250 , na níž zahájíme výrobu letos v červnu. Sestava s těmito parametry je jediná v České republice a výroba na ní bude probíhat s milimetrovou přesností, bez nutnosti měření a rýsování, a zároveň při zajištění maximální hospodárnosti,“ uvedl jednatel společnosti David Kasper s doplněním, že tento CNC stroj od německé firmy Hundegger je určen pro sériovou i kusovou výrobu dřevěných prvků s bezmeznou rozmanitostí možností opracování a je schopen obrábět průřezy od profilu 20 x 50 mm do 300 x 1250 mm s délkou maximálně 16000 mm.

Nové výrobní trendy však nejsou jediným lákadlem, které mohou návštěvníci stánku KASPER CZ na veletrhu vidět. Firma zde prezentuje rovněž nejzajímavější projekty, které v současné době realizuje. „Unikátní stavbou je bezesporu projekt zimního stadiónu v Jičíně, na jehož realizaci spolupracujeme s rakouskou firmou Wiehag a naší sesterskou společností KASPER KOVO. Stavba je výjimečná především svou obloukovou konstrukcí z lepeného lamelového dřeva, která má rozměry více než čtyřicet na sedmdesát metrů,“ přiblížil Kasper specifika sportoviště, jehož montáž proběhne mezi sedmým březnem a čtvrtým dubnem letošního roku.

Pozoruhodnou stavbou, se kterou se budou moci návštěvníci veletrhu seznámit, je rovněž „Dům v oboře“, jež společnost KASPER CZ realizuje podle návrhu architektů Martina Rajniše a Davida Kubíka pro soukromého investora. Nenápadný, ale rozsáhlý objekt s překrásným výhledem se nachází v chráněné krajinné oblasti Český les. „Jedná o dřevostavbu, která, v tomto případě si dovolím říci, nemá v Česku obdoby. Návrh jednoduše kombinuje přírodní materiály jako modřínové dřevo, kámen, sklo a hlínu, a společně s racionálním využitím přírodní, zejména solární energie, reprezentované systémem slunolamů, podtrhuje základní konstrukční filozofii autorů,“ uvedl Kasper.

S těmito i řadou dalších zajímavých informací z oblasti činnosti společnosti KAPSER CZ se mohou návštěvníci veletrhu Dřevostavby 2011 blíže seznámit na stánku firmy, který nese číslo 19 a je umístěn v sekci A haly 2.

Zdroj: KASPER CZ