Čestné uznání pro centrální FV střídač společnosti SMA na veletrhu FOR ELECTRON

Čestné uznání pro centrální FV střídač společnosti SMA na veletrhu FOR ELECTRON

SMA Česká republika, dceřiná společnost největšího světového výrobce střídačů pro fotovoltaické systémy SMA Solar Technology AG, se v letošním roce představila na veletrhu FOR ELECTRON, který proběhl 12. -15. dubna v Praze. Úspěch u návštěvníků veletrhu, ale především u odborné poroty soutěže o Grand Prix, sklidil centrální FV střídač SC 800CP. Tento špičkový FV střídač, poprvé představený v roce 2010, získal od poroty Čestné uznání. Střídač SC 800CP přináší jak maximální výkon, tak také maximální účinnost v kompaktním provedení (CP je zkratkou pro Compact Power). Je to první FV střídač, který se může pochlubit jmenovitým výkonem 800 kVA v kombinaci s účinností 98,6%. Díky bytelné skříni odolné proti povětrnostním vlivům je navíc možné střídač bez problémů nakládat, snadno přepravovat a instalovat téměř kdekoliv. Ziskem Čestného uznání na veletrhu ELECTRON rozšířil střídač SC 800CP svou sbírku ocenění, z nichž nejprestižnější je cena Intersolar Award, kterou obdržel v roce 2010.

Maximální účinnost a integrované monitorovací funkce
„Porota Grand Prix ocenila, že střídač SC 800CP udává nový trend v systémové technice velkých FV systémů a v dlouhodobém horizontu je ekonomicky zefektivňuje tím, že v sobě spojuje maximální výkon a nejnovější technologie v co možná nejkompaktnějším provedení,“ vypočítává výhody oceněného exponátu David Řeháček, výkonný ředitel SMA Czech Republic.

„Dosud totiž byly centrální střídače této výkonové řady umísťovány do betonových stanic, což s sebou neslo vysoké náklady na materiál a přepravu. Rovněž monitoring a údržba činnosti FV systému při použití decentralizovaného řešení byla spojena s vysokými náklady při projektování i instalaci. Díky novému střídači Sunny Central 800CP se společnosti SMA podařilo oproti srovnatelným přístrojům zvýšit výkon o více než 25 procent a zároveň snížit systémové náklady až o 35 procent,“ dodává David Řeháček.

Snadná instalace díky kompaktní konstrukci a inteligentní technice
Bez nutnosti betonové stanice, díky integraci kontroly činnosti stringů a kompaktní konstrukci, se výrazně zjednodušuje instalace, jsou redukovány emise CO2 a výstavbu velkých FV elektráren lze bez problémů realizovat i v hůře přístupných oblastech. V očích poroty bodovalo také inovované inteligentní řízení výkonu: v kombinaci s koncepcí chlazení OptiCool tak poskytuje střídač SC 800CP při teplotě okolí do 25 °C výkon plných 880 kVA v trvalém provozu – tedy o deset procent víc, než je uvedený jmenovitý výkon! Střídač Sunny Central 800CP Outdoor je navíc první FV střídač pro venkovní použití s výkonem nad 500 kVA v takto kompaktním provedení. A ještě jedna výjimečná vlastnost: v celosvětovém měřítku jedinečná funkce Optiprotect monitoruje v kombinaci s inteligentním řízením závad případné výpadky až 1600 jednotlivých stringů. Používán je při tom integrovaný inteligentní proces adaptace, takže odpadá časově náročná kalibrace.

Přehled výhod centrálního střídače Sunny Central 800CP:

  • Výrazné snížení nákladů díky inovativní konstrukci pro venkovní použití.
  • Vyšší energetické výnosy díky inteligentnímu řízení výkonu.
  • Vysoká účinnost a dlouhá životnost díky koncepci aktivního chlazení OptiCool®.
  • Nákladově optimalizované sledování provozu díky koncepci Optiprotect.
  • Technologický náskok díky integrovaným funkcím pro podporu distribuční sítě. 

SMA Czech Republic na veletrhu ELECTRON
Zisk Čestného uznání nebyl jediným úspěchem společnosti SMA na veletrhu. V rámci soutěže TOP EXPO o nejkrásnější expozici veletrhu se stánek společnosti SMA probojoval mezi nejlépe hodnocené veletržní expozice. Velmi příjemné vzpomínky na setkání se zástupci společnosti SMA na veletrhu ELECTRON bude jistě mít i pan Ladislav ze středočeského Mratína, který se v průběhu veletrhu zúčastnil soutěže o špičkový FV střídač Sunny Boy 3000TL, a jenž byl šťastným vylosovaným výhercem. „Střídač Sunny Boy 3000TL představuje ideální řešení pro malé střešní FV elektrárny do 3 kW. Výherci srdečně blahopřejeme,“ uzavírá David Řeháček.

Zdroj: SMA Czech Republic s.r.o.