Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Wienerberger pomáhá při založení zdiva v přízemí i patře

Wienerberger pomáhá při založení zdiva v přízemí i patře

Zájem o stavění z broušených cihel POROTHERM stále stoupá. Stavebníci si přitom mohou vybrat, zda zvolí zdění na tenkovrstvou maltu, která se na cihly nanáší speciálním nanášecím válcem, nebo se rozhodnou pro zdění na pěnu DRYFIX POROTHERM. K tomu nedávno přibyla i možnost použití nanášecího vozíku – ten se však uplatní pouze u novinky, cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi.

Ačkoli populární jsou všechny technologie, největší oblibu si získalo zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX – v ČR se používá pro cca 60 % staveb z broušených cihel POROTHERM. Nabízí totiž rychlou a přesnou výstavbu s minimem potřebné mechanizace – pro vlastní zdění stačí jen dóza s pěnou a aplikační pistole. Pracovat je možné okamžitě po našroubování této pistole a protřepání dózy.

Zdění na pěnu DRYFIX se ziskem mnoha cen
O unikátnosti této technologie svědčí i různá ocenění, které získala za tři roky, po něž je na trhu. Pochlubit se může například Stříbrnou cenou České stavební akademie 2008, GRAND PRIX FOR ARCH 2010 a nejnověji i dosud nejvýznamnějším oceněním v mezioborové soutěži průmyslových výrobků a technologií – Cenou inovace roku 2010.


Přesné založení stavby je základ

Ať už se jedná o jakoukoli zdicí technologii, při výstavbě domů z broušených cihel je důležitá absolutní přesnost zdění. Nejnáročnější je přitom založení stavby, tedy položení první řady cihel v přízemí a v patře nad stropní částí, které musí být naprosto přesné.

Odborný technik pomůže se založením stavby
Aby si stavebníci byli jisti, že je vše v pořádku, mohou při zakládání využít profi pomoc od výrobce – společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Služba je k dispozici na vyžádání na www.porotherm.cz/zakladani. Po upřesnění termínů přijede na stavbu specializovaný technik, který vysvětlí postup výstavby z broušených cihel POROTHERM a pomůže při založení stavby a v případě zájmu následně i prvního šáru v patře. O službu je velký zájem, proto je potřebné se zaregistrovat s dostatečným časovým předstihem.

Více informací naleznete na
www.porotherm.cz.

–>–>