Partneři sekce:

Dvě ocenění pro kompletní cihlový systém

Dvě ocenění pro kompletní cihlový systém

Ziskem dvou cen se může pochlubit společnost Wienerberger cihlářský průmysl. V druhém ročníku soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2009, jejímž pořadatelem je Česká stavební akademie Praha, získala bronzovou medaili za keramobetonový POROTHERM překlad VARIO a čestné uznání za technologii POROTHERM Profi DRYFIX System.

POROTHERM překlad VARIO, který byl na trh uveden v roce 2009, přinesl stavebníkům možnost jednoduchého, ale přitom velmi efektivního řešení zastínění oken. VARIO poskytuje možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění.  Konkrétně typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.

Zdicí technologie POROTHERM Profi DRYFIX System umožňuje jednoduchou a rychlou výstavbu bez malty. Pojivem je v tomto případě speciální PUR-pěna, s níž lze zvládnout hrubou stavbu rodinného domku do týdne. Zdít je možné přitom i v zimě, a to až do -5°C.

VARIO potěší jednoduchou instalací a minimálními náklady
POROTHERM  překlad VARIO uživatelé oceňují díky několika výhodám. Protože se expeduje výhradně v ucelené dodávce obsahující překlad i tepelněizolační díl, do něhož se zastínění instaluje, zaručuje správné provedení tepelné izolace. Jeho konstrukční provedení úspěšně řeší problém s dokonalým svedením vody, s nímž jiné systémy obtížně zápolí.

Díky konstrukci vodicích lišt venkovních rolet totiž nemůže docházet k zatékání vody do zdiva kolem okenního otvoru. Potěší i nízká hmotnost překladu, která umožňuje jeho zabudování ručně,  takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. Rychlá a jednoduchá instalace zvoleného zastínění, a to při naprosto minimálních nákladech, je naprostou samozřejmostí.

POROTHERM Profi DRYFIX System pro rychlou výstavbu

Výstavba technologií POROTHERM Profi DRYFIX System je jednoduchá a rychlá, takže se jí nemusí bát ani ti, kteří se rozhodnou si svoje bydlení postavit sami. Zednickou lžíci a maltu zde nahradila dóza se speciální pěnou, jež se na cihly nanáší aplikační pistolí. Před samotným zděním stačí dózu pouze dobře protřepat a našroubovat pistoli. Pak již je možné okamžitě začít zdít. PUR-pěna je k dispozici zdarma v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel POROTHERM Profi.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

RubrikyCihly, tvárnice