Základy rodinného domu na celý život
Galerie(5)

Základy rodinného domu na celý život

Partneři sekce:

Stavba domu začíná vždy od základů. A protože dům stavíme zpravidla jednou za život, jeho základy by měly být kvalitní, správně dimenzované, pevné a rovné.

Základy domu mají zásadní vliv na fungování a trvanlivost celé stavby, snaha ušetřit se proto v jejich případě nevyplácí. Každá chyba při realizaci může v budoucnu ovlivnit fungování domu, navíc se případné vady velmi těžko opravují. A protože podomácku nelze dosáhnout optimální receptury betonu ani namíchat jeho dostatečné množství ve stejné kvalitě, vyplatí se obrátit na osvědčeného výrobce.

Betonáž základové desky je díky drátkobetonu STEELCRETE rychlá a snadná

Betonáž základové desky je díky drátkobetonu STEELCRETE rychlá a snadná

Skupina Českomoravský beton dodává veškeré betony jako tzv. „transportbeton“, tedy beton, jehož složky byly nadávkovány i zamíchány na betonárně a v čerstvém stavu dopraveny na stavbu autodomíchávačem. Pro zjištění ceny betonu do základů můžete využít nezávazný online poptávkový systém.

Betonáž základové desky drátkobetonem STEELCRETE zvládne dvojice stavebníků už za 2 hodiny
Betonáž základové desky drátkobetonem STEELCRETE zvládne dvojice stavebníků už za 2 hodiny

Pevnost základové desky zajistí drátkobeton
Při realizaci monolitické základové desky se nejčastěji uplatňují betony s pevností C 25/30, které je třeba vyztužit. S  použitím betonářské výztuže ale souvisí možné riziko nesprávné instalace výztuže či jejího posunutí při následném hutnění betonu. Moderní alternativou betonu s klasickou betonářskou výztuží je použití čerstvého betonu s  obsahem rovnoměrně rozptýlených ocelových vláken, tzv. drátkobeton, který nabízí skupina Českomoravský beton pod označením STEELCRETE®. Vlákna v drátkobetonu zlepšují soudržnost betonu v detailech konstrukce, především na hranách, a zabraňují opadávání betonu v okrajových částech konstrukce. Dodávkou betonu s rozptýlenou výztuží přímo z autodomíchávače se výrazně zrychluje postup výstavby. Typ betonu a množství drátků se navrhuje individuálně, tedy na míru pro každou stavbu.

Rovná hotová základová deska z drátkobetonu STEELCRETE

Rovná hotová základová deska z drátkobetonu STEELCRETE

Na reálném příkladu se můžete přesvědčit, že realizaci základové desky rodinného domu o ploše 190 m2 – od příjezdu mixu na stavbu, načerpání betonu na plochu budoucí základové desky až po zpracování do požadované roviny – zvládne dvojice stavebníků už za 2 hodiny. Jednoduchost a rychlost celé akce si prohlédněte ve fotoreportáži zde.

Ke všem svým materiálům nabízí skupina Českomoravský beton zdarma technické poradenství a konzultace. Dodávce betonu pro základy rodinných domů předchází statický výpočet, ze kterého vychází požadavky na specifikaci betonu. Statický výpočet zajišťuje společnost Českomoravský beton ve spolupráci se specialisty – statiky. V rámci servisu zákazníkům pomohou vyškolení odborníci s výběrem optimální receptury betonové směsi a navrhnou nejvhodnější způsob betonáže.

Více informací a kontakty na www.transportbeton.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Českomoravský beton, a.s.