Jak ušetřit provozní náklady a čas? Připojením kotle k internetu!
Galerie(5)

Jak ušetřit provozní náklady a čas? Připojením kotle k internetu!

Kotle na vytápění a tepelná čerpadla Hoval vypadají stále stejně. Přece však už stejné nejsou. Je jedno, zda se jedná o kondenzační plynový kotel UltraGas®, tepelné čerpadlo či solární systém. Všechny výrobky Hoval jsou nyní vybaveny novou regulační technikou TopTronic® E. Ta přináší uživatelům zásadní rozdíl: šetří energii a zvyšuje uživatelský komfort. Jakým způsobem funguje?

Jeden pohled na novou generaci zdrojů tepla.

Počasí se může změnit. Z minuty na minutu. Jak bude dnes v poledne nebo dnes večer? Inteligentní regulace TopTronic® E se neptá – nová regulační technika zná předpověď díky rozhraní pro připojení na internet. Sladí tak například kondenzační kotel podle prognózy počasí z MeteoNews. Pokud je ráno ještě zima, dodá teplo. Pokud bude kolem poledne tepleji, sníží provoz s předstihem, přesně podle ohlášeného vývoje počasí.

V případě kombinace kondenzačního kotle se solárním zařízením je inteligentní regulace schopná upřednostnit solární systém před spotřebou plynu či oleje díky předpovědi počasí. Hoval TopTronic® E zohledňuje hodnoty slunečního záření také u velkých, jižně nasměrovaných okenních ploch, aby se dosáhlo co možná nejlepšího prostorového klima.

Ovládací modul v obývacím pokoji = jednoduchost

Regulační technika Hoval TopTronic® E je integrována do zdroje tepla. Ovládací přístroj s identickým dotykovým displejem lze umístit do prostoru v budově, což je velmi praktické. Jeho obsluha je úplně stejná jako obsluha regulačního zařízení v kotelně.

Během prvotní instalace nabídne asistent uvedení do provozu výběr z několika řečí a následně provede prvotními nastaveními. Spolu s konečným zákazníkem tak můžete zvolit preferované informace včetně jejich množství. Při instalaci senzoru dodaného tepla je nabídnut úplný přehled informací. Ovládací panel potom zobrazuje použitá data v číslech nebo křivkách, zrovna tak i teplo vyrobené solárem, pokud je solární zařízení instalováno.

Kdo chce být informován na první pohled a ve stručnosti, rozhodne se pro jednoduché zobrazení. Kdo je spíše technicky zaměřený typ, může si před ovládacím zařízením připadat jako v kokpitu elektronického auta. V každém případě mají uživatelé veškeré vytápěcí zařízení, jakož i úsporu energií a svůj komfort, plně ve svých rukou. Pomocí několika stisknutí je možné volit z přednastavených dnů a týdenních programů. Denní programy reprezentují typické průběhy dnů a mohou být také krátkodobě změněny, pokud je potřeba na některý den změnit plány.

Jednoduchost jedním dotekem prstu

Program můžeme ovládat také na dálku pomocí smart phone aplikace. Aplikace je dostupná pro iOS a Android, již brzy také pro WindowsPhone. Kdo vlastní rekreační domek, dostane díky aplikaci údaje o počasí v místě pro rekreaci. To umožní nastavit před odjezdem teplotu vytápění na požadovanou úroveň.

Další zdroje energie? Ano, vše lze propojit.

Čeká vás přestavba bytového domu? To je šance k tomu, aby se podle dosavadních zkušeností rozšířil stávající systém vytápění o obnovitelné zdroje energie. Inteligentní regulaci TopTronic® E je možné zabudovat do stávajících zdrojů tepla Hoval, tak, aby spolu mohly všechny komponenty snadno komunikovat. Nová regulační technika má přesně zharmonizované komponenty a zapadá do celkového systému. To uspoří až 15% energie a zredukuje ekologickou stopu. Celková úspora je podpořena inteligentní  předpovědí počasí a individuálně definovanými časovými programy pro vytápění. Pro projektanty a instalační firmy je důležité vědět, že až doposud byl nutný alespoň jeden zdroj tepla, aby bylo možné použít regulační techniku Hoval TopTronic®. Pro spuštění nové verze postačí pouze solární modul. Následná možnost rozšíření je samozřejmá.

Inteligentní regulace funguje stejně pro plynové zdroje tepla, jakož i pro chladící kaskády u tepelných čerpadel. Pro samotné kaskády s počtem do osmi zdrojů tepla ponecháváme jejich řízení na nové regulační technice. S odpovídajícími dodatečnými komponenty typu KNX nebo pomocí rozhraní ModBus je možné integrovat Hoval TopTronic® E do nadřazeného systému řízení budov tak, aby bylo možné řídit zastínění slunečního záření, zdroje světla, prostorovou teplotu a teplou vodu.

Servis má zelenou

I přes maximální spolehlivost všech vytápěcích zařízení Hoval je pravidelný servis potřeba. Regulační technika TopTronic® E tuto potřebu dostatečně brzy rozpozná a zobrazí stav pomocí barev semaforu jak na ovládacím přístroji, tak ve vašem smartphonu. Nebezpečí, že by zdroj vytápění zůstal jednou ráno jednoduše studený, se tak významně snižuje. Technik firmy Hoval je v každém případě na blízku. Jedním zavoláním můžete dál fungovat hospodárně, žít komfortně a v souladu se životním prostředím.

Ideální pomocník pro dálkové teplovodní sítě

Inteligentní regulátor je uzpůsoben speciálně také pro dálkové teplovodní sítě: každý dům s předávací stanicí tepla je vybaven regulací TopTronic® E a jeho ovládacím modulem. Díky tomu lze odečítat nejen data o spotřebě, ale také servisní data. Zavedená data se nechají, jestliže si to budete přát, na regulátoru znovu posoudit online, kde lze také vytvořit koncovému zákazníkovi funkční analýzu a jasný přehled. Inteligentní regulace TopTronic® E je k dostání jako přídavný modul a požaduje připojení LAN/WLAN.

www.hoval.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Hoval spol. s r.o.