Partneři sekce:
  • SCHELL
  • P.M.H. Invest & Trade s.r.o.

Kooltherm – izolace z fenolické pěny šetří náklady na topení a zvětšuje užitnou plochu

Kooltherm – izolace z fenolické pěny šetří náklady na topení a zvětšuje užitnou plochu

Společnost Kingspan Izolace vyrábí a prodává po celém světě izolační desky s vysokou kvalitou pro obytné budovy i komerční prostory. Naše izolační desky mají nejvyšší tepelnou účinnost na čtvereční metr ve srovnání s jinými (tradičními) izolačními materiály, jsou trvanlivé, ekologické a snadno se zpracovávají. Použití těchto výrobků je nejsnadnějším způsobem jak splnit požadavky Stavební vyhlášky a budoucí požadavky na výstavbu!

Venkovní fasádní deska Kingspan Kooltherm® K5 je tepelně izolační deska z tuhé pěny. Jádro desek tvoří tuhá fenolická pěna s uzavřenou buněčnou strukturou. Desky jsou na obou stranách opatřeny povrchovou úpravou na bázi skleněné tkaniny, která je s jádrem desky spojena během výrobního procesu. Materiál neobsahuje chlorované a fluorované uhlovodíky (CFC) a hydrochlorované a fluorované uhlovodíky (HCFC). Objemová hmotnost jádra desky je 35 kg/m3.

Izolace, která šetří místo

Desky Kooltherm K5 jsou určeny pro tepelnou izolaci odvodových stěn budov formou vnějšího kontaktního zateplovacího systému. Materiál je vhodný pro tepelnou izolaci novostaveb i rekonstrukcí. Vzhledem k tomu, že tepelná izolace Kingspan Kooltherm K5 má výrazně nižší součinitel tepelné vodivosti, než běžné tepelněizolační materiály, lze volit menší tloušťku tepelného izolantu ve vnějším kontaktním zateplovacím systému. S ohledem na tuto vlastnost je výhodné použít materiál zejména pro tepelnou izolaci obvodových stěn budov, kde se klade důraz na nízkou potřebu tepla na vytápění (zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy). Obecně vzato použití materiálu Kingspan Kooltherm K5 u novostaveb umožňuje lepší využití zastavěné plochy (tenčí obvodové stěny, větší užitná plocha v interiéru). Při použití tepelného izolantu Kingspan Kooltherm K5 lze použít kratší kotevní prvky a menší šířku parapetu než při použití tepelné izolace z EPS nebo minerálních vláken.

Kdy je vhodná využití ultratenké izolace

Kooltherm K5 se hodí prakticky na všechny stavby, zejména pak pro tepelnou izolaci obvodových stěn budov nebo jejich částí, u kterých lze aplikovat jen omezenou tloušťku tepelné izolace ve vnějším kontaktním zateplovacím systému. Jeho malou tloušťku oceníte i u obvodových stěn, kde malý přesah střechy umožňuje použít jen omezenou tloušťku tepelného izolantu, případně kde by dodatečné zateplení z minerální vlny, potažmo EPS způsobilo výrazné rozšíření ostění oken a tím snížení úrovně denního osvětlení v interiéru. Stejnou výhodou je i využití izolačních panelů Kooltherm K5 v ostění a nadpraží oken, kde šířka okenního rámu umožňuje použít jen omezenou tloušťku tepelného izolantu, případně na stěně mezi interiérem a balkonem nebo lodžií, kde by použití tepelného izolantu z EPS nebo z minerálních vláken způsobilo výrazné zmenšení užitného prostoru na balkonu nebo lodžii.