RHEINZINK- pre PATINA SCHIEFERGRAU: STÁLÝ TMAVÝ POVRCH OD PŘÍRODY
Galerie(9)

RHEINZINK- pre PATINA SCHIEFERGRAU: STÁLÝ TMAVÝ POVRCH OD PŘÍRODY

Partneři sekce:
  • Prefa

V roce 2013 uvedla firma RHEINZINK na trh inovovaný produkt RHEINZINK-prePATINA schiefergrau (pozn. aut.: původní název RHEINZINK-„předzvětralýpro břidlicově šedý“), do kterého zapracovala desetileté zkušenosti s jeho používáním.

Jedinečnost materiálu

Základem pro vytvoření tmavého odstínu je složení slitiny. Patentované složení slitiny pro výrobu RHEINZINK-prePATINA schiefergrau obsahuje větší podíl legujícího prvku mědi 0,8-1,0% (standardní podíl ve slitině pro materiál RHEINZINK-prePATINA blaugrau 0,1-0,18%). Měď jako základní legující prvek přispívá ve slitině k finálnímu barevnému tónu. Větší podíl mědi ve slitině zaručuje přírodní vznik tmavšího odstínu, který se na povrchu objeví po průchodu předzvětrávací linkou. Technologický proces je velmi složitý, výsledný produkt RHEINZINK-prePATINA schiefergrau je ovšem zcela originální a jedinečný materiál, který zaručuje zákazníkovi tmavý odstín povrchu po celou dobu své životnosti. Povrch se standardní formou patinace trvale obnovuje a díky jeho základnímu složení zůstává na povrchu stále tmavý odstín.

Žádná barva, žádné laky, žádné dobarvování, ale PŘÍRODNÍ FORMOU VYTVOŘENÝ TMAVÝ BAREVNÝ TÓN. Materiál splňuje základní normu ČSN EN 988. Hlavním odlišením všech výrobků RHEINZINK je dobrovolné dodržování standardů určených katalogem kvalitativních kritérií Quality ZINC vydávaným německou zkušebnou TÜV RHEINLAND. Materiál RHEINZINK je vysoce ekologický a podporuje trvalou udržitelnost staveb.

Hlavní přednosti

TMAVÁ A STÁLÁ BARVA
Tmavší odstín dává povrchu nový výraz a tím reaguje především na požadavky architektů. Černošedý odstín, kterým prolíná drobné mramorování vytvářející barevné nuance, zvyšuje atraktivitu nového designu.

OCHRANA MATERIÁLU
Materiál má vysoký stupeň primární ochrany při zpracování. Ochrana povrchu zabezpečuje, aby se povrch nepoškodil vlivem transportu, zpracování, manipulace na stavbě, provozu na hotové střeše a aby bylo zabráněno biologickým faktorům v reakci s povrchem.

SAMOČISTICÍ SCHOPNOST
Součástí primární ochrany povrchu je takzvaný „LOTOSOVÝ EFEKT“, který na povrchu stahuje vodu do větších kapek a tím umožňuje rychlejší odvod vody z povrchu materiálu včetně nečistot z okolí nebo ze stavby.

PÁJENÍ
RHEINZINK-prePATINA schiefergrau si zachovává všechny přednosti titanzinku včetně té hlavní, kterou je jeho pájitelnost. Na rozdíl od RHEINZINK-prePATINA blaugrau je nutno povrch v pájeném místě důkladně zbavit patiny. Zdánlivě složitější proces přípravy má tu přednost, že pájení proběhne pouze v místech, kde není patina.

PATINACE
RHEINZINK-prePATINA schiefergrau na ovzduší standardně patinuje, takže je u něj zachována i schopnost samoléčby. To znamená, že veškeré drobné poškození vzniklé zpracováním se tzv. samovyléčí.

RHEINZINK-prePATINA schiefergrau je dodáván v polotovarech – tabulích a svitcích, i v navazujícím systému odvodnění. Z hotových výrobků jde především o fasádní panely nebo velko- a maloformátové šablony.

RHEINZINK-prePATINA schiefergrau je materiál vysoké estetické hodnoty, která je podpořena bezúdržbovostí a dlouhou životností materiálu. Použitím tohoto materiálu získáváte zcela originální a unikátní řešení, které nelze ničím nahradit.

Až budete vybírat tmavý titanzinek, žádejte originál. O zaslání vzorku materiálu prePATINA schiefergrau si napište na info@rheinzink.cz .

Vítězné objekty z materiálu RHEINZINK-prePATINA schiefergrau v soutěži ART OF ZINC 2013

Kategorie Střecha
1. místo: Rodinný dům Bedřichov
Realizační firma/ klempířské práce: HAVAX a.s.
Architekt: Ing.arch. Josef Patrný
Projektant: Ing. Stanislav Brožek
Soukromý investor
Materiál: RHEINZINK- prePATINA schiefergrau
Technologie zpracování: dvojitá stojatá drážka

Kategorie Fasáda
1. místo: Rodinný dům, Chýnice, Praha – západ
Realizační firma: IPM Building
Klempířské práce: Selecta spol. s r.o.
Architekt: Ing.arch. Libor Chovanec, OK PLAN ARCHITECTS, s.r.o.
Soukromý investor
Materiál: RHEINZINK- prePATINA schiefergrau
Technologie zpracování: úhlová stojatá drážka

RHEINZINK ČR s.r.o. • Na Valech 22 • 290 01 Poděbrady • tel.: 325 611057 • fax: 325 615721 •  www.rheinzink.cz

Zdroj: PR článek společnosti RHEINZINK ČR s.r.o., autor: Ing. Martin Link