Společnost Atlas Copco stanovuje nový průmyslový standard pro energetickou účinnost

Společnost Atlas Copco stanovuje nový průmyslový standard pro energetickou účinnost

Partneři sekce:

Společnost Atlas Copco opět prokázala své postavení vedoucího světového výrobce vzduchových kompresorů představením nových kompresorů se vstřikováním oleje řady GA. Každá součást nové řady GA byla pečlivě hodnocena a vytvořena tak, aby byl zákazníkům nabídnut vysoce spolehlivý a energeticky účinný výrobek.

Energetické účinnosti nové řady GA je mimo jiné dosaženo díky nejmodernějším kompresním elementům založeným na asymetrických profilech rotorů patentovaných společností Atlas Copco, které výrazně snižují objemové ztráty. Optimalizací vstřikování oleje – průtoku a teploty – se při kompresi udržuje nejnižší možná teplota a dochází tak k minimalizaci termodynamických ztrát.

Mezi další konstrukční vlastnosti snižující spotřebu energie patří použití radiálního ventilátoru s regulací VSD, vysoce účinných motorů a bezztrátových odtoků. Výjimečné možnosti úspory energie, např. integrovaný systém využití odpadního tepla a pohon hlavního motoru s řízením otáček (VSD), mohou představovat další výrazné výhody.

Dalším výsledkem nepřetržitého úsilí společnosti Atlas Copco, mající za cíl zlepšit vlastnosti hlavních výrobků, je vedle nových kompresorů řady GA také vznik nové řady integrovaných a samostatných chladicích sušiček s energeticky úspornými funkcemi, např. řízením cyklu úspory, a vysoce účinných výměníků tepla s minimálními úbytky tlaku.

Spolehlivost je zajištěna především zásluhou vlastních asymetrických profilů šroubových rotorů, které zajišťují minimální opotřebení, a také díky pečlivě vybraným ložiskům. Kromě toho robustní a kompaktní konstrukce nové řady GA zajišťuje nepřetržitý provoz i za těch nejnáročnějších podmínek, jako jsou okolní teploty až 55 °C či prašné prostředí. Tyto funkce výrazně prodlužují životnost součástí a jednotek.

O kvalitu vzduchu se starají dva klíčové prvky: vysoce účinný systém odstraňující olej, který zaručuje minimální obsah zbytkového oleje ve výstupním vzduchu, a nejmodernější chladicí sušičky (jak integrované, tak i samostatné). Velká pozornost se věnuje také integraci. Optimální integrací všech součástí došlo ke snížení potřebné podlahové plochy a zjednodušení připojení. Nová řada GA Full Feature s integrovanou chladicí sušičkou a vzduchovým filtrem zajišťuje nepřetržitou dodávku čistého a suchého vzduchu, což prodlužuje životnost zařízení, zvyšuje spolehlivost systému a zamezuje nákladným prostojům a zpožděním ve výrobě.

Zdroj: Atlas Copco