Paletový vozík je nepostradatelným pomocníkem v každém skladu
Galerie(3)

Paletový vozík je nepostradatelným pomocníkem v každém skladu

Partneři sekce:

I naprostý laik dnes ví, že paletové vozíky jsou zcela nezbytnou pomůckou při manipulaci s materiálem a zbožím ve skladech. Pokud se však teprv chystáte na nákup prvního, pravděpodobně netušíte, z kolika různých typů lze vybírat. Dnes si některé z nich představíme.

Základními kritérii jsou nosnost a délka

Tím nejdůležitejším, podle čeho byste se měli rozhodovat před pořízením paletových vozíků, jsou dva aspekty: váha materiálu, který budete s jejich pomocí přepravovat, a rozměry skladovaného sortimentu. Paletové vozíky standardních rozměrů slouží k převážení běžných europalet a vyrábí se v nosnostech 1,5 t, 2,5 t nebo 3-5 t. Pokud si potřebujete poradit s méně obyčejnými rozměry, k dispozici vám budu vozíky nejrůznějších šířek i délek.

Nad ocel není?

Speciální vozíky z nerezové oceli jsou určeny pro manipulaci v čistých provozech. Nerezové vozíky jsou ale také mimořádně pevné a odolné, jejích koupí tedy zabijete doslova dvě mouchy jednou ranou.

Život na šikmé ploše

Ne vždy je třeba popojíždět pouze po rovině. Pro přepravu materiálu po šikmých plochách se vyrábí paletové vozíky s integrovanou brzdou. Často mívají mimo jiné robustnější hydrauliku a bývají vybaveny gumovými řiditelnými koly, což zaručí snadnější ovládání.

Vozíky váží i tisknou štítky. Nevěříte?

Trendem poslední doby jsou praktické vozíky s integrovanou váhou, již nezřídka doplňuje termotiskárna. Díky této moderní vychytávce snadno zjistíte hmotnost přepravovaného materiálu a informaci budete moci okamžitě vytisknut. Paletový vozík s váhou obvykle váží po 1 kg a taková bývá i jeho maximální odchylka. Tyto vozíky bývají mimo jiné vybaveny přehledným LCD displejem.

Pro velké vzdálenosti

Potřebujete-li s materiálem urazit větší vzdálenost, například od jednoho skladu ke druhému, právě pro vás jsou určeny elektrické paletové vozíky. Krom elektrického pojezdu mohou být vybaveny i elektrickým zdvihem. Pohodlí a bezpečnost obsluhy zajišťují nástupní plošina a opěrná bezpečnostní madla.

Abyste se nesedřeli

Paletové vozíky se snadným rozjezdem jsou v této kategorii revolučním modelem. Dokážou vám totiž ušetřit sílu pro rozjezd vozíku s nákladem. Tajemství spočívá v ovládání, které je vylepšeno o přídavný pohybový mechanismus, jež vám umožní paletový vozík roztlačit i tehdy, když by to běžně dávno nešlo. To platí pro pohyb vpřed i vzad..

Nekupujte zajíce v pytli

Paletový vozík, zvláště když se jedná o elektrický nebo speciální model, rozhodně není zanedbatelnou investicí. Společnost Deltalift.cz se proto rozhodla vyjít svým zákazníkům vstříc a umožňuje jim zapůjčit si zvolený model a zcela zdarma ho vyzkoušet. Prodloužená záruka ještě umocňuje dojem solidnosti této dynamické firmy. Krom zmíněných vozíků zde na vás čeká široké spektrum další manipulační techniky, kterou lze také bezplatně zaslat po celé ČR.

 

ZDROJ: PR článek společnosti PR článek společnosti Lugero CZ, s.r.o.