Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

Dveře a posuvný systém s cenou za design

Dveře a posuvný systém s cenou za design

Vstupní prostory jsou vizitkou bytového i nebytového projektu. Kvalitní realizace si žádají originální řešení, která nejen dobře vypadají, ale i perfektně slouží. Takto sofistikovaných a nadčasových produktů si pak všímají i porotci mezinárodních designérských soutěží.

Hned dvě renomované ceny letos získal systém hliníkových vchodových dveří firmy Schüco, německého výrobce okenních, dveřních a fasádních systémů. Dveře ze systému Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition nejprve obdržely prestižní cenu 2017 iF Design Award a následně také neméně významné ocenění Red Dot: Product Design Award 2017. Jedná se o vysoce tepelně izolované provedení stavební hloubky 90 mm. Estetické i funkční zpracování těchto dveří povznáší vstupní prostory rezidenčního bydlení. Čisté ztvárnění staví na oboustranně překryvné hliníkové výplni. Originalitu dveřím dodává osvětlená prohlubeň madla zapuštěného do konstrukce. Při vnějším pohledu vzniká jednolitá, dokonale zarovnaná plocha dveří bez narušení klikou.

5komorový dveřní profil garantuje stabilitu i tepelně izolační vlastnosti na úrovni pasivního bydlení. Konstruovat lze až 2,5 m vysoké dveře. Dveřní komunikace a elektronická vstupní kontrola vycházejí z předpokladu instalace inteligentní modulární jednotky Schüco Door Control System s Touch Display. Intuitivně a dotykově ovládaný panel z elegantního černého skla je čistě zarovnaný s dveřním profilem. Do ovládacího panelu se na přání uživatele objektu instaluje numerická klávesnice, čtečka otisků prstů, domovní číslo, zvonek či jmenný seznam se zvonky nebo systém k dorozumívání s video kamerou a otvíračem dveří. Výrobce představil i další možnosti otevření bez použití klíčů, například vstup skrze scan obličeje či bluetooth technologii. Kromě ovládání na 4palcovém dotykovém displeji si tak dveře otevřete a zkontrolujete také na dálku i přes chytrý telefon.

Ceny „iF“ a „Red Dot“ firma získala také za unikátní systém posuvných dveří Schüco ASS 77 PD. Ten staví na minimalistickém zpracování, maximální transparentnosti, čistých liniích a uživatelském komfortu. Kromě soukromé sféry najde využití v showroomech, hotelech a restauracích, kde doslova propojí interiér s exteriérem. Otevírání i zavírání je tiché a probíhá v jedné rovině, bez rušivého vyčnívání křídel do prostoru. Posuvná stěna se zasklením od podlahy až ke stropu přesvědčuje úzkými pohledovými šířkami pouhých 30 mm a bezbariérovým osazovacím rámem, skrytým ve stavební konstrukci. Systém ASS 77 PD zahrnuje několik variant – od neizolovaných interiérových až po vysoce tepelně izolované a bezpečnostní posuvné systémy, s možností manuálního i elektrického ovládání. Za pozornost stojí neobvykle čisté rohové provedení bez rušivého pevného sloupku.

Z hlediska bezpečnosti a odolnosti proti vloupání je možné posuv vybavit až do třídy RC 2 (WK 2). Dále se dá volit některý ze systémů kontroly vstupu, například nainstalovat čtečku otisků prstů, se stěnou manipulovat přes dálkový ovladač, PC či chytrý telefon. Atraktivní je inteligentní senzorika, díky které je jakákoli překážka v prostoru posuvných dveří okamžitě rozpoznána a pohyb profilu včas zastaven. Přestože se obecně zdůrazňuje trend automatizace s elektrickým ovládáním, výrobce zohledňuje také ekonomické hledisko a požadavek na tradiční manuální ovládání s rukojetí.

Více na www.schueco.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ