Unikátní projekt rozvoje zástavby „U Lánské obory“

V Lánech (okres Kladno) bude v následujících pěti letech zrealizován projekt U Lánské obory, který nejen rozšíří možnosti bydlení v obci, ale poskytne stávajícím i budoucím obyvatelům zvýšený komfort, větší občanskou vybavenost a celkově příjemný prostor k životu a bydlení.

Zastupitelstvo obce se rozhodlo podpořit zástavbu podle projektu společnosti Real Invest Franc, s.r.o., zpracovaného Ing. Arch. Petrem Šulcem, jenž tento projekt vytvářel s ohledem na pohodlí, maximální kvalitu zpracování i materiálů, při současném zachování atraktivní ceny nemovitostí v dané lokalitě. Při výstavbě nově vzniklých domů byl kladen vysoký důraz byl na zachování genia loci celého prostoru, který má v rámci projektu U Lánské obory vzniknout.

Estetika a kvalita jsou v tomto případě na prvním místě nejen u jednotlivých nemovitostí, ať již jde o řadové nebo samostatně stojící cihlové rodinné i bytové domy, ale především u projektu jako celku. Je to důsledek citlivého přístupu k Lánům jako obci s bohatou tradicí, která je dlouhodobě vnímána jako vysoce reprezentativní lokalita mimo jiné proto, že zámek Lány slouží již několik desetiletí jako letní sídlo prezidentů České republiky.

Cílem celého projektu je doplnit Lány o nový prostor k bydlení, který by citlivě doplnil stávající architekturu a občanskou vybavenost obce.

V první fázi realizace projektu, která by měla být dokončena v létě 2009, proběhne výstavba dvaadvaceti řadových a jedenácti samostatně stojících cihlových rodinných domů v dispozicích 3+kk až 5+kk + garáž.

Druhá fáze, která bude zahájena na přelomu let 2008/2009, pak doplní projekt o dalších devatenáct řadových a jedenáct samostatných rodinných domů, přibude rovněž šest bytových domů a prvky občanské vybavenosti – v plánu je prozatím například dům s pečovatelskou službou, cyklostezka, knihovna, fitness, víceúčelový prostor a další. Nově vzniklé náměstí, které bude součástí čtvrti U Lánské obory, by se mělo stát do budoucna místem setkávání obyvatel Lán.

Při přípravě projektu byla věnována zvláštní pozornost také zeleni a dalším prvkům, které učiní bydlení v této lokalitě skutečně příjemným.

Setkání u příležitosti představení projektu se zúčastnil starosta Lán, pan Karel Sklenička, zástupci společnosti Real Invest Franc, s.r.o. a Ing. Arch. Petr Šulc, autor projektu.

Zdroj: Focus Agency,s.r.o.

RubrikyStavební podnikaní