Centrum Bečovská: Moderní kanceláře a sklady v Uhříněvsi

Moderní administrativní budovu se sklady postaví společnost CRESCON na okraji Prahy. Centrum Bečovská se 688 m2 kancelářských a 535 m2 skladových ploch vyroste ve stejnojmenné ulici v Uhříněvsi, ve strategické poloze mezi obchodními a průmyslovými zónami Průhonice-Čestlice, Štěrboholy a Říčany.


Projekt je koncipován jako reprezentativní administrativní budova vhodná pro samostatné sídlo firmy, která kromě kancelářských ploch potřebuje také skladové prostory. „Centrum Bečovská bude ideální například pro společnost, která obchoduje s drobným sortimentem a ke svému fungování potřebuje kolem 50% skladů a 50% administrativního zázemí.

Svou velikostí a dispozicemi se hodí pro firmu se zhruba 20 až 30 zaměstnanci. Navržené interiérové řešení kanceláří je velmi flexibilní a můžeme jej přizpůsobit konkrétním požadavkům klienta,“ řekl k novému projektu Jan Jerie, ředitel developerské společnosti CRESCON.

„Pro Centrum Bečovská máme již vydáno stavební povolení, které na začátku tohoto roku nabylo právní moci. V lednu jsme zahájili první jednání směřující k získání dlouhodobého nájemce či kupce. Jakmile jej získáme, jsme připraveni okamžitě zahájit výstavbu. Její trvání odhadujeme na 12 měsíců,“ uvedl dále Jerie.

Objekt je složen ze dvou propojených částí, kdy ke skladové sekci přiléhá třípodlažní administrativní budova. V přízemí kancelářské části se nachází recepce, technické zázemí a prostory vhodné pro zasedací místnosti či vzorkovny. Kanceláře v prvním a druhém patře lze na základě požadavku klienta přizpůsobit. Je možné je rozdělit do samostatných místností či celou plochu ponechat jako otevřený open space. Kancelářské prostory v obou patrech doplňuje malá kuchyňka a sociální zázemí. Standardy a technické vybavení kanceláří budou nadefinovány až přesně podle požadavků konkrétního nájemce či kupce.

Skladové prostory o výměře 535 m2 jsou dělitelné na dvě části a v případě potřeby je lze vybavit chlazením. Nosnost podlahy je 5 000 kg/m2 a maximální výška skladování 8,2 m. Konstrukce pro skladování, které je uvažováno v regálech, bude ocelová z jeklového profilu. Sklady mají také denní osvětlení, které je zajištěno pásovými okny u střechy objektu. Dvě vstupní brány umožňují vjezd osobním automobilům i menším tranzitním nákladním vozidlům. Součástí skladu je samostatné oddělení pro nabíjení elektrických vysokozdvižných vozíků, jež slouží pro snadnou manipulaci s výrobky na europaletách.

Architekti a projektanti ateliéru Art Projekt Jihlava dali objektu architektonický výraz, který je plně v souladu s funkčním využitím. Při pohledu na vstup a na západní stranu budově dominuje prosklená hliníková konstrukce, která kancelářím dodává plné denní osvětlení. Zbývající část bude vytvořena z barevných smaltovaných plechů s minerální izolací. Objekt má obdélníkový půdorys se severním „vykousnutým“ rohem u vjezdových bran s manipulační plochou pro nakládání. Střecha nad skladovou částí bude sedlového tvaru, ovšem zakryta atikou, takže z venku bude vypadat jako střecha plochá, která je
v administrativní části.

Díky své strategické poloze mezi obchodně-průmyslovými zónami, nedaleko hlavních dopravních tepen, je Centrum Bečovská dobře dostupné pro automobily. Dosažitelnost prostřednictvím MHD je také snadná, poblíž se nalézá i vlaková zastávka Praha-Uhříněves, která nabízí železniční spojení přímo do centra Prahy za 20 minut.

Centrum Bečovská
Lokalita: ulice Bečovská, Praha 22 – Uhříněves; strategická poloha mezi obchodními zónami Štěrboholy a Průhonice-Čestlice
Plocha pozemku: 1 422 m2
Plocha kancelářských prostor: 688 m2
Plocha skladových prostor: 534,8 m2
Parametry skladové části: nosnost podlahy 5 000 kg/m2
maximální výška skladování: 8,2 m
Počet podlaží:    administrativní část – 3 nadzemní; sklady – 1 nadzemní
Počet parkovacích stání: 10 (z toho 3 místa určená pro sklad)
Developer: CRESCON, a. s.
Architektonické a projektové řešení: Art Projekt Jihlava s. r. o.
Generální dodavatel: bude vypsáno výběrové řízení
Současný stav projektu: projekt má pravomocné územní rozhodnutí a stavební povolení
Zahájení výstavby: výstavba bude zahájena ihned po získání dlouhodobého nájemce či kupce
Předpokládaný termín dokončení: projekt bude dokončen cca do 12 měsíců od zahájení výstavby
Celková výše investice: 50 mil. Kč

Zdroj: CRESCON a.s.