S čím vším vám poradí kvalitní realitní kancelář

S čím vším vám poradí kvalitní realitní kancelář

Práce realitní kanceláře nespočívá jen v tom, že vystaví inzerát s prodejem domu a poté udělá prohlídku zájemcům. Profesionálové v tomto oborou vás provedou krok po kroku a prodej domu nebo bytu tak pro vás bude jednoduchou a rychlou záležitostí. Nechte si poradit a nebojte se využít komplexních služeb.

Pečlivý výběr kanceláře
Prvním a dalo by se říct i nejdůležitějším krokem je výběr realitní kanceláře. Rozhodně nepodceňte reference jiných klientů a dejte také na svůj první dojem. Udělejte si o dané kanceláři obrázek podle toho, jak její makléři vystupují, jak s vámi jednají a jaká je s nimi komunikace. Myslete na to, že vy jste ti, co prodávají dům, proto je na místě pečlivý výběr a obezřetnost.

Stanovení reálné ceny nemovitosti
Druhým důležitým krokem, se kterým vám může pomoct kvalitně vybraná realitní kancelář, je stanovní tržní ceny vaší nemovitosti. Ať už prodáváte dům nebo byt, tak je důležité vědět, jak se pohybují ceny na trhu s nemovitostmi, a to s ohledem na stáří nemovitosti, na danou lokalitu a také dispozice a vybavení prodávaného domu. Veškeré tyto můžete samozřejmě s makléřem konzultovat a nechat si poradit, jaká cena by byla adekvátní a za jakou už dům nejspíš neprodáte.

Aktivní hledání příležitostí
Dalším krokem je příprava domu k prodeji, fotografie, popis domu a následné vystavení inzerátu. Je na vás, zda bude dům vystaven v tištěném nebo jen v elektronickém médiu, jak moc se bude realitní kancelář podílet a zda má také možnost vystavit nabízený dům nebo byt na svých webových stránkách. Některé realitní kanceláře mohou vystavovat i na dalších veřejných inzertních plochách. Zaměřit se můžete také na cílovou skupinu lidí, sami oslovit své známé, o kterých víte, že shání dům a poté už jen vyřídit nutnou dokumentaci.

Úspora času a starostí
Pokud se stále sami sebe ptáte, proč byste se při prodeji domu měli obrátit na realitní kancelář a využít nabízené komplexní služby, tak věřte, že i když rozumíte financím a věříte si i v obchodu, tak prodej domu nebo bytu je mnohem obtížnější. Musíte myslet na všechny, zákonem dané náležitosti, řešit převod vlastnického práva, mít správně veškeré náležitosti kupní smlouvy a mnohé další. Realitní kancelář vám tak ušetří čas, peníze a také starosti, a to se v tomto případě rozhodně vyplatí.