Partneři sekce:
  • Českomoravský beton

Ročenka dřevostaveb 2015 již v prodeji

Ročenka dřevostaveb 2015 již v prodeji

Největší nesoutěžní přehlídka toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo, Salon dřevostaveb, představuje zbrusu novou publikaci Ročenka dřevostaveb 2015. Ta obsahuje celkem 40 atraktivních projektů z Čech, ze Slovenska a z Rakouska.

V letošním ročníku jsou mimo rodinných domů zastoupeny i objekty typu vzdělávací či univerzitní centra, parky, rozhledny nebo vinařství.

Salon dřevostaveb se představí ve dnech 4. – 7. února 2016 v rámci veletrhu Dřevostavby.

Páteční odpoledne bude patřit hlavně zahraničním architektům, kteří představí své projekty na odborné konferenci v prostoru PORT 58. Svou stavbu Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy, jehož práce je spojena s oblastí Vorarlberska. Nebude chybět ani zástupce ze Slovenska Peter Mandl, který představí své molo s kavárnou na Dunaji.

Naše severní sousedy bude reprezentovat polská architektka Magdalena Zawada s chatou Solominy. Domácí architektonickou scénu bude zastupovat Marie Davidová z ateliéru CollColl s experimentálními objekty ze dřeva a architekt a designér Tomáš Bém, který se věnuje především design lighting.

Příznivci domácí architektonické scény se mohou těšit na přednášky českých architektů Mozaika dřevostaveb. Ta se bude konat tradičně v sobotu 6. února od 16.00 do 18.00 hodin v auditoriu doprovodného programu veletrhu Dřevostavby na holešovickém Výstavišti.

Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2016 přesune do Rakouského kulturního fóra v Bratislavě, kde bude k vidění od 26. února do 1. dubna tohoto roku.

Ročenku dřevostaveb 2015 si můžete zakoupit již nyní v e-shopu www.domesistore.com