Stahovací schody J.A.P. - šikovný pomocník v interiéru
Galerie(6)

Stahovací schody J.A.P. – šikovný pomocník v interiéru

Jak zajistit pohodlný přístup do půdních a málo používaných prostor, který ale nezabírá mnoho místa v interiéru a je snadno dostupný? Jednoznačným řešením jsou stahovací schody J.A.P.!

Nedostupné a málo využívané půdní či nadstropní prostory a málo místa pod nimi – situace, která rozhodně není řešitelná klasickým schodištěm zabírajícím až příliš místa a neustálé vytahování a uklízení žebříku či schůdků není ani efektivní, ani dlouhodobě udržitelné. „Vítaným pomocníkem v mnoha rodinných domech, chatách a chalupách, ale i komerčních kancelářských prostorách se tak stávají stahovací schody J.A.P., nenápadně schované ve stropní části a vždy připravené k použití. Jistě, nemohou být srovnávány s tradičním schodištěm, ale přesto jsou vhodnou variantou pro zpřístupnění těchto prostor. Umí toho totiž mnohem víc, než jen snadno se vysunout či opět složit,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P., tradičního českého výrobce stahovacích schodů. Stahovací schody J.A.P. jsou na trhu dostupné ve dvou variantách – LUSSO a ARISTO a díky svým variabilním vlastnostem a možnostem volby různých rozměrů a délek uspokojí potřeby každého zákazníka.

Protipožární stahovací schody LUSSO

Stahovací schody LUSSO v celokovovém provedení, foto zdroj J.A.P.

Základem protipožárních stahovacích schodů LUSSO je pevná a stabilní kovová konstrukce. „Stahovací schody mají ochrannou povrchovou úpravu, nášlapy jsou pozinkované a lakované komaxitem a jsou také opatřeny protiskluzovou úpravou. Tato kombinace zajistí schodům LUSSO jejich vysokou odolnost, schody tak netrpí výkyvy teplot, které jsou mezi půdním prostorem a vytápěným interiérem obvyklé a které dělají dřevěným variantám stahovacích schodů potíže,“ informuje pan Paksi. Pohodlný výstup pak zajišťuje samotný tvar schodů LUSSO – ten je charakteristický svým navazujícím zaoblením, které připomíná tvar „S“. Víko a rám stahovacích schodů jsou z pohledové strany v nekonfliktní bílé barvě a mají hladký povrch, aby splynuly s interiérem. Snadné ovládání schodů LUSSO je zajištěno pomocí stahovací tyče, takže si se schody poradí bez větší zátěže i ženy a děti.

Schody jsou navíc opatřeny brzdícím mechanismem bránícím prudkému otevření a tedy zranění manipulující osoby. Spodní strana schodů je opatřena ochrannými kolečky zabraňujícími mechanickému poškození podlahy, ve výstupní části se pak nachází madlo pro přidržení, které zajišťuje bezpečné a komfortní užití schodů LUSSO. „Stahovací schody LUSSO mají 60ti minutovou protipožární odolnost, a to díky izolační desce ze žáruvzdorných keramických vláken. Navíc jsou zatepleny skelnou vatou, která také není hořlavá. Hodí se i do opravdu velmi malých prostor, nejmenší varianta schodů se vejde do rozměru 700 x 500 cm,“ pokračuje pan Paksi.

Samotná montáž je velmi jednoduchá – schody fungují na bázi zavěšení a přitažení ke stropu, instalaci podle návodu tedy zvládne každý šikovnější kutil společně se dvěma pomocníky. „Kromě protipožární odolnosti a snadné manipulace nabízí celokovové půdní schody LUSSO i další vítanou přednost – snadnou údržbu bez nutnosti jakýchkoliv ochranných nátěrů a povrchových úprav. Jejich kovová konstrukce totiž zaručuje, oproti schodům celodřevěným, neměnný vzhled a kvalitu povrchu po mnoho let,“ shrnuje kvalitu schodů LUSSO pan Paksi.

Stahovací půdní schody ARISTO jsou vhodné i do pasivních domů, foto zdroj J.A.P.Schody vhodné i do pasivních domů – to jsou ARISTO

Přísné požadavky na energetická kritéria u pasivních a nízkoenergetických staveb řeší novinka od výrobce J.A.P. – protipožární stahovací schody ARISTO v zatepleném provedení.

„Konstrukce stahovacích schodů ARISTO má hodnotu tepelného prostupu U = 0,66 W/m2.K, přičemž norma u pasivních domů stanovuje tuto hodnotu na maximu U= 0,8 W/m2.K. Takto nízkého tepelného prostupu bylo u schodů ARISTO docíleno skelnou vatou, izolační deskou ze žáruvzdorných keramických vláken a také přidáním horního zatepleného víka, které se otevírá synchronně se spodním,“ představuje tento nový typ schodů pan Paksi.

Konstrukci schodů ARISTO tvoří rozkládací žebřík a jeden pár vinutých tlačných pružin, které zmírňují váhu rozkládacího žebříku při jeho rozevírání a skládání. Zároveň zabraňují prudkému vysunutí schodů při otevírání víka a tedy případnému zranění manipulující osoby.

Víko i rám jsou opět v bílém provedení, schodnice pak mají barvu šedivou. Spodní strana schodů ARISTO je také opatřena nastavitelnými gumovými nožičkami, které brání poškození podlahy. „Schody ARISTO prošly i protipožárním testem, jejich nehořlavost je garantována po dobu 45 minut. Další předností je pak jejich minimální vzduchová prostupnost deklarovaná potřebným certifikátem,“ uvádí závěrem pan Paksi.

Stahovací schody LUSSO se hodí do soukromých i komerčních prostor, foto zdroj J.A.P. Konstrukce schodů ARISTO se synchronním otevíráním, foto zdroj J.A.P.

 
Kontakt:
“J.A.P.“ spol. s.r.o.
Nivky 67
750 02 Přerov
jap@schody-jap.cz 
www.japcz.cz 

–>–>