Futuristická restaurace Inamo v Londýně
Galerie(3)

Futuristická restaurace Inamo v Londýně

Partneři sekce:

Londýnská společnost Blacksheep Architecture and Design si pro interaktivní povrchy stolů pro koncepčně zcela novou restauraci Inamo ve West Endu v Londýně vybrala vysoce funkční povrchový materiál DuPontTM Corian®.

Jádrem kulinářských zážitků v restauraci Inamo je geniální objednávkový systém, díky němuž mohou návštěvníci přímo komunikovat s kuchyní a nemusejí čekat, až si jich personál všimne. Dokonale výtvarně zpracované jídelní lístky a fotografie, představující výtvory šéfkuchaře ve skutečné velikosti, se promítají na hladké stolní desky z materiálu Corian® v bílé ledovcové barvě Glacier White. Za pomoci kruhového dotykového panelu (velikosti přibližně podložky pod nápoje), zapuštěného přímo do desky stolu, si mohou zákazníci vybrat některá z jídel a svou objednávku poslat přímo do kuchyně.

Interaktivní objednávkový systém, promítaný z futuristických kapslí nad každým stolem, umožňuje strávníkům nejen objednávat jídla, ale také různě experimentovat. V pohodlí svého stolu mohou výběrem barev a vzorů virtuálních ubrusů měnit prostředí podle nálady, hrát se svými společníky různé hry, pomocí webové kamery sledovat přípravu svého jídla v kuchyni, vyhledávat si informace v místní síti či dokonce si objednat taxík.

„Chtěli jsme zákazníkům přinést zcela nový způsob stravování, který odráží technický pokrok dnešního moderního způsobu života,“ vysvětluje Noel Hunwick, jeden ze dvou mladých dynamických šéfů restaurace Inamo.

„Potřebovali jsme materiál, který by beze spár splynul s dotykovým panelem a nezpůsoboval statický náboj, a DuPontTM Corian® byl i v tomto ohledu nejlepší. Podstatné bylo i dosažení takové bílé barvy, která by se při promítání měnila podle potřeby. Nejprve jsme se poohlíželi po jiných materiálech, například mramoru a laminátech, ale žádný z nich plně nevyhovoval. Teprve DuPontTM Corian® Glacier White byl přesně to pravé“, dodává Tim Mutton, hlavní poradce Blacksheep Design.

Výhodou povrchového materiálu Corian® při použití v zatíženém prostředí restaurací a barů je nejen jeho všestrannost a svěží a čistý vzhled, ale též trvanlivost, odolnost vůči zašpinění a snadná údržba a čištění každodenních skvrn a nečistot. Povrch se při náhodném poškození dá snadno opravit a obnovit, díky čemuž tento materiál vykazuje dlouhou životnost, a tím přispívá k udržitelnému rozvoji životního prostředí. A trvalá udržitelnost je hlavním cílem současných designérů i majitelů restaurace Inamo.

Dalším z přínosů tohoto materiálu, zejména z hlediska hygieny interiérů restaurací, je jeho homogenní neporéznost a možnost bezešvého spojování.

Foto: Francesca Yorke, se svolením Blacksheep
Zdroj: Happy Materials