Wienerberger International Brick Award 2016: výběr nejlepších projektů ukončen!

Wienerberger International Brick Award 2016: výběr nejlepších projektů ukončen!

Z celkem 600 přihlášených projektů z 55 různých zemí, vybrala skupina odborných hodnotitelů 50 projektů do užšího výběru v celkem pěti kategoriích: Obytné účely, Veřejné budovy, Opětovné použití , Urbanistické výplně, Speciální řešení.

Z tohoto užšího výběru vybere mezinárodní porota architektů vítěze jednotlivých kategorií. Hodnotící kritéria zahrnují: inovativní design exteriéru, využití cihel jako materiálu a funkčnost, udržitelnost a energetickou účinnost. Soutěžní projekty mohou zahrnovat širokou škálu stavebních řešení, od využití klasických stavebních cihelných bloků a lícových cihel až ke kreativnímu použití keramických fasádních panelů, střešních tašek a cihelné dlažby. Zvláštní pozornost je zaměřena na umístění budovy v jejím okolí, jakož i na formu, estetiku a celkovou kvalitu architektury. Využití výrobků společnosti Wienerberger není pro účast v Brick Award nezbytně nutné.

Slavnostní ceremoniál Brick Award 2106, kde budou vyhlášeni vítězové, proběhne ve Vídni, dne 19. května 2016 v rámci architektonického sympozia. Součástí bude i tisková konference. Vítěz hlavní ceny získá 7 000 EUR, vítězové jednotlivých kategorii obdrží každý 5 000 EUR.

Hlavním posláním mezinárodní soutěže Wienerberger Brick Award je oceňování inovativních zděných staveb na mezinárodní úrovni a podpora rozmanitých způsobů použití cihly v současné architektuře. Součástí aktivit Brick Award je i vydání prestižní knihy „Brick 16“ o soudobé architektuře, která představuje zejména aktuální trendy ve využití cihelného zdiva a ukázky rozsahu jeho využití.

Výběr nejlepších 50ti projektů Brick Award 2016 lze nalézt na www.brickaward.com.

Zdroj: Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.