Twinson O-Wall – revoluce v obkladech venkovních zdí

Twinson O-Wall – revoluce v obkladech venkovních zdí

Společnost Deceuninck představuje nový systém pro venkovní obložení budov Twinson O-Wall. Systém se vyznačuje velmi jednoduchým patentovaným systémem instalace, minimálními nároky na údržbu a je ideální pro kombinaci s fasádními zateplovacími materiály. Jedná se také o architektonicky zajímavý prvek, který je navíc recyklovatelný.

Nový Twinson O-Wall je výborným řešením pro elegantní zakrytí zateplené venkovní fasády. Může tak být součástí celkové koncepce izolace nebo ho lze použít jen jako atraktivní povrchovou úpravu. Twinson O-Wall je vhodný nejen pro obložení venkovních stěn, ukončení štítu, ale i k obložení arkýřových a střešních oken či okapů. Široká škála ukončovacích profilů nabízí řešení pro každou budovu.

Obkladový materiál Twinson O-Wall lze použít pro obložení zaizolovaných novostaveb, ale i rekonstruovaných domů. Dobře izolované venkovní stěny přispívají ke snížení nákladů na vytápění a tím i ke snížení emisí CO2. Jedná se tedy o energeticky i nákladově úsporné řešení.

Komůrkové obkladové desky mají velmi vysokou pevnost a robustnost díky dvoustěnné konstrukci. Podkladové rošty lze proto montovat v rozpětí až 50 cm a instalace fasádních obkladů je tak velmi rychlá. K dispozici jsou desky v délkách 3 a 6 m a patentovaný systém skrytých svorek umožňuje jednoduchou a rychlou instalaci jediným zacvaknutím.

Integrovaný systém ventilace zajišťuje odvádění vlhkého vzduchu za obložením směrem ven a přispívá tak ke zdravému prostředí uvnitř budovy. V zimě nepropustí ventilační stěnový systém chlad dovnitř a udržuje teplo v interiéru. V letním období pak zabrání pronikání teplého vzduchu do místností. Uvnitř budovy je tak v každém ročním období podpořeno příjemné klima.

Obkladové desky Twinson O- Wall jsou velmi lehké, takže vyvíjí na vnitřní zdi nebo dřevěnou konstrukci jen mírný tlak a systém lze proto nainstalovat bez úpravy základů budovy.

Twinson O-Wall je materiál s přírodním vzhledem. Vyžaduje jen minimální nároky na údržbu a je nabízen ve 3 přírodních barvách – lékořicové, kůrové a rašelinové. Obkladové desky obsahují dřevěná vlákna, jejichž barva a vzhled se mohou mírně měnit v souvislosti s přírodními a povětrnostními podmínkami. Působením slunce a deště, dochází k předpokládanému procesu stárnutí vláken a k přirozené změně barev. Za několik měsíců po instalaci na fasádu získá Twinson O-Wall konečnou patinu.

Zdroj: Deceuninck