Phoenix-Zeppelin dodal kompaktor Cat 816FII společnosti AVE Nasavrky

Phoenix-Zeppelin dodal kompaktor Cat 816FII společnosti AVE Nasavrky

Slavnostní předání stroje proběhlo za účasti vedení obou společností i zástupců městského úřadu ve čtvrtek 10. února 2011. Nový skládkový kompaktor Cat 816FII využije dceřiná společnost AVE Nasavrky a.s. na skládce komunálního odpadu v katastru obce Nasavrky, kde bude stroj zajišťovat rozhrnování, ukládání a hutnění odpadu ze spádové oblasti Pardubicka, Chrudimska a oblasti Železných hor. Stroj si společnost AVE Nasavrky pořídila formou pětiletého operativního pronájmu.

V současné době operuje na českém trhu celkem 10 skládkových kompaktrů značky Cat v různých výkonových třídách, které svým zákazníkům dodala společnost Phoenix-Zeppelin. Firma AVE Nasavrky a.s. využila výhodného operativního pronájmu finanční společnosti CAT Financial Services a pronajala si stroj na pět let.

„Jsem rád, že společnost AVE CZ v nás vidí spolehlivého partnera a dodavatele kvalitních strojů Caterpillar pro plnění svých náročných úkolů. Neméně mě těší, že právě kompaktor Cat 816FII rozšířil flotilu strojů Cat, které společnost AVE CZ dlouhodobě využívá,“ řekl Daniel Sys, ředitel obchodu Phoenix-Zeppelin. „Dodáváme svým zákazníkům již 41 let kvalitní stroje a poskytujeme prvotřídní služby. Když se k nám zákazníci vrací a jsou s naší prací spokojeni, je to pro nás tou největší odměnou,“ doplnil Daniel Sys.

Skládkový kompaktor značky Caterpillar Cat 816FII je díky svým vlastnostem přizpůsoben pro práci v náročném provozu na skládkách komunálního odpadu. „Stroj je vybaven ocelovými koly s „špičkami“ s prodlouženou životností a velkým hutnicím účinkem. Pro účely ukládání a rozhrnování odpadu výrobce kompaktor vybavil zesílenou radlicí a zvýšenou ochranou spodku stroje. Pohon obstarává výkonný motor značky CAT C9 nové generace, který splňuje náročné předpisy pro provoz jak po stránce emisní, tak i hlukové,“ řekl Josef Tvrdík, prodejce stavebních strojů Caterpillar ve Phoenix-Zeppelin.

„Nový kompaktor svými parametry přispěje k ještě vyššímu využití skládkového objemu a dalšímu omezení případných úletů,“ řekl na adresu nově pořízeného stroje Ing. Luboš Kačírek, MBA, předseda představenstva AVE Nasavrky a.s.

Prostorná, plně klimatizovaná a odhlučněná kabina poskytuje posádce stroje co největší komfort. Stroj je dále vybaven centrálním mazáním a monitorovacím systémem Product Link, díky kterému lze vyhodnocovat jeho efektivitu. Na základě analýzy dat získaných ze softwaru Product Link může provozovatel optimalizovat nasazení stroje pro maximální efektivitu.

Zdroj: Phoenix-Zeppelin