Foukaná izolace představuje nejrychlejší cestu k úsporám

Foukaná izolace představuje nejrychlejší cestu k úsporám

Aplikace foukané izolace je jednoduchá, rychlá a hodí se hlavně pro zateplení starších staveb a konstrukcí. Nafoukáním izolace do dutin se zlepší tepelně izolační, akustické i požární vlastnosti konstrukce. Minerální izolace Knauf Insulation nabízí ideální řešení pro zateplení nedostupných míst, jako jsou dutinové konstrukce, trámové stropy, půdy bez záklopu, půdy se záklopem, trámové podlahy a dutiny dvouplášťových plochých střech.

Foukaná minerální izolace Knauf Insulation se vyznačuje vysokou paropropustností materiálu. Nezvyšuje tak difúzní odpor konstrukce. Materiál je zároveň hydrofobizovaný, tedy nenasákavý.

„Možnost zateplení pomocí foukané izolace nejvíce poptávají majitelé starších domů a chat, kde by klasická forma zateplení vyžadovala velké zásahy do celé konstrukce domu,“ říká Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation. „Vhodná je i pro zateplení novostaveb, zejména pro bungalovy s vazníkovou konstrukcí střechy, kde ideálně vyplňuje prostor mezi trámy. Foukaná izolace se hodí i pro zateplení výrobních a skladových prostor, které jsou umístěné ve starších budovách. Pro firmy je to jedna z nejsnazších cest jak snížit své provozní náklady,“ dodává Milan Pokrivčák. 

Pro každou konstrukci nebo stavbu se hodí jiný typ izolace. Pro zateplení starších a těžko dostupných konstrukcí se hodí právě foukaná izolace. V současnosti nabízí Knauf Insulation tři druhy víceúčelových foukaných izolací: minerální foukanou izolaci na bázi skla z panenského vlákna Supafil Loft , bezformaldehydovou izolaci s ECOSE® Technology Thermo 046 a izolaci na bázi kamenného vlákny Nobadrab.

Více na www.knaufinsulation.cz

–>–>