Tepelná čerpadla země/voda STIEBEL ELTRON WPF E a WPF cool
Galerie(5)

Tepelná čerpadla země/voda STIEBEL ELTRON WPF E a WPF cool

Tepelné čerpadlo konstrukční řady WPF 5-16 E/cool STIEBEL ELTRON přesvědčí vysokým stupněm integrace. Kromě agregátu tepelného čerpadla a bezpečnostních prvků je v přístroji vestavěná expanzní nádrž primárního a sekundárního okruhu, energeticky úsporné oběhové čerpadlo primárního a sekundárního okruhu, pružné tlakové připojovací hadice, měřič tepla a elektroměr.


Do standardní výbavy tepelných čerpadel Stiebel Eltron patří i trojstupňově spínaný elektrokotel (až 8,8 kW), sloužící jako bivalentní zdroj a zdroj pro antibakteriální dohřev v režimu přípravy teplé vody.

Montážní firma tak ušetří mnoho pracovních úkonů, materiálu a času. Vestavěné komponenty jsou ideálně sladěny, takže se zvyšuje provozní bezpečnost, a je proto vyloučená možná chyba při jejich volbě a montáži. V neposlední řadě instalované tepelné čerpadlo působí esteticky lepším dojmem a zabere méně místa.

Díky integrovaným elektronicky řízeným oběhovým čerpadlům na straně zdroje energie i na straně vytápění je účinnost systému vytápění vyšší. Malý příkon použitých čerpadel přináší vyšší topný faktor, neboť podle nové normy pro udávání výkonových parametrů, elektrický příkon zahrnuje kromě odběru motoru kompresoru i další odběry elektrické energie.

Nový je také mimořádně kvalitní design. Jedinečný vzhled přístroje navazuje na typovou řadu WPF 20 – 66 a předurčuje vzhled dalších přístrojů Stiebel Eltron v této oblasti. Ergonomické provedení ovládacích prvků regulace a uspořádání snadno výsuvné elektroskříňky umožňuje jak optimální zacházení pro všechny skupiny uživatelů, tak i rychlou a nekomplikovanou montáž. Nově je v rozsahu dodávky rovněž tepelněizolační kryt hydraulických přípojek zaručující čistou a profesionální instalaci. Pomocí při přepravě na místo instalace jsou držáky na zadní straně přístroje tepelného čerpadla.

Nové tepelné čerpadlo země/voda je nabízeno ve dvou variantách: pod označením WPF 5-16 E pro vytápění a přípravu teplé vody a pod označením WPF 5-16 cool pro vytápění nebo pasivní chlazení a přípravu teplé vody. U konstrukční řady WPF 5-16 cool je již vestavěn přídavný výměník tepla potřebný pro pasivní chlazení.

Měření množství tepla a spotřeby elektrické energie je v Německu podmínkou pro udělení státní dotace na tepelné čerpadlo. V našich podmínkách má tato funkce, integrovaná ve vestavěné regulaci tepelného čerpadla, zatím pouze informativní charakter pro uživatele.

Inovační technika, vysoká kvalita zpracování a jedinečný design – to jsou atributy, kterými se vyznačuje nová konstrukční řada tepelných čerpadel WPF E případně WPF cool.

Bližší informace k akční nabídce příslušenství zdarma a k celému sortimentu naleznete na www.stiebel-eltron.cz a www.tepelna-cerpadla.cz.

–>–>