DAIKIN ALTHERMA FLEX – tepelné čerpadlo vzduch–voda

DAIKIN ALTHERMA FLEX – tepelné čerpadlo vzduch–voda

Japonská společnost Daikin nabízí účinné tepelné čerpadlo Daikin Altherma Flex, které je určené pro bytové domy. Jeho pomocí lze získat teplou vodu, vytápět i chladit.

Bytové domy jsou nejběžnější formou bydlení v Evropě. Takové budovy si zaslouží vysoce efektivní systémy vytápění. Aby společnost Daikin splnila tento požadavek, uvádí na trh nové tepelné čerpadlo Daikin Altherma Flex. Tento pohodlný systém vytápí, chladí a zároveň ohřívá teplou vodu při optimálním využití kombinace kaskádové kompresorové technologie a VRV®. Daikin Altherma Flex představuje další rozšíření sortimentu produktů, které se do této chvíle zaměřovaly na nové a renovované rodinné domy. Rozšíření portfolia i o bytové domy potvrzuje postavení společnosti Daikin jako lídra na evropském trhu s tepelnými čerpadly. Je to další krok společnosti ke splnění svého cíle – nabídnout trhu maximální pohodlí za minimální provozní náklady.

Daikin má více než 50 let zkušeností s tepelnými čerpadly a každý rok jich do domácností, obchodů a kanceláří dodá více než jeden milion kusů. Po celé Evropě bylo nainstalováno více než 100 000 jednotek Daikin Altherma. Tohoto úspěchu bylo dosaženo jedině díky nejvyšší kvalitě produktů a vysoké úrovni služeb. Za své produkty dostává mnoho zasloužilých ocenění a uznání.

Daikin Altherma Flex je centrální systém vytápění s individuálním řízením pro bytové domy, řadové rodinné domky, hotely apod. Je dnešní odpovědí na současné a budoucí problémy spojené s konvenčními systémy vytápění, například zvyšující se ceny energie a nepřijatelně vysoký dopad na životní prostředí. U jednotky Daikin Altherma Flex jsou 2/3 tepla generovány ze vzduchu, považovaného za obnovitelný zdroj energie, který je zcela zdarma. Daikin Altherma Flex dosahuje v mírném klimatu západní a střední Evropy typického sezonního topného faktoru SCOP 3. V porovnání s konvenčními systémy vytápění, jako je plyn či CZT (centrální zdroj tepla), je výsledkem snížení emisí CO2, snížení primární spotřeby energie a vyšší komfort.

3 v 1
1. Teplá voda

Díky kaskádové technologii dokáže jednotka Daikin Altherma Flex dosáhnout teploty vody 75 °C při přípravě teplé vody, a to s nepřekonatelným topným faktorem.

2. Vytápění
Systém Daikin Altherma Flex využívá k ohřevu okruhu výstupní vody dvou chladicích cyklů – R410A a R134a. Výhody kaskádové technologie oproti klasickým tepelným čerpadlům s jedním chladicím cyklem jsou: široký rozsah teplot vody (25 až 80 °C) – lze připojit všechny typy emitorů tepla (podlahové vytápění, konvektory, radiátory) a je rovněž kompatibilní se stávajícími radiátory, minimální pokles účinnosti se zvyšujícími se teplotami vody a vysoké výkony i při nízké teplotě venkovního vzduchu až do –20 °C.

3. Chlazení
Chladicí cyklus a vodní okruh studené vody lze použít pro chlazení místností. Daikin Altherma Flex nabízí vysoké chladicí výkony s teplotami vody až 5 °C v kombinaci s konvektorem tepelného čerpadla Daikin nebo jednotkami fancoil. 
   
Největší přednosti čerpadla Daikin Altherma Flex

  • Nejvyšší komfort
  • Nejnižší provozní náklady na trhu
  • Vhodné pro novostavby i rekonstrukce
  • Vytápění a chlazení
  • Výstupní teplota až 80 °C
  • Napojení na stávající topný systém
  • Nízké emise CO2
  • Flexibilní instalace
  • Řešení 3 v 1 – teplá voda, vytápění, chlazení

–>–>