Partneři sekce:

Atlas Copco vylepšil své vibrační pěchy. Jsou menší a výkonnější

Atlas Copco vylepšil své vibrační pěchy. Jsou menší a výkonnější

Švédská firma Atlas Copco dodává své stavební stroje do více než 180 zemí světa a je neohroženou jedničkou světového trhu. Není proto divu, že se svoji pozici snaží udržet neustálými inovacemi a novými patenty. Jednou z posledních novinek jsou vibrační pěchy nové generace. Menší, výkonnější a díky ukazateli znečištění filtru vzduchu také praktičtější.

I do úzkých výkopů
Nová řada vibračních pěchů nese označení LT 5005 a LT 6005. Rozdíly mezi nimi hledejte ve výkonu a rozměrech – LT 5005 s rozměry hutnící desky 230×330 mm a hutnící sílou 13 kN využijete i v extrémně úzkých výkopech, LT 6005 má hutnící desku o 50 mm širší a hutnící sílu o 2 kN vyšší. Jedno ale mají společné – jsou dokonale vyváženy pro koordinovanou a pohodlnou práci.

Specialitou Atlas Copco jsou pak stroje označené dodatkem „indicator“. Na těch totiž najdete ukazatel znečištění vzduchového filtru a počítadlo motohodin, což je nesmírně praktické
a pomáhá k zefektivnění údržby stroje.

Nejnižší hodnoty vibrací, vysoký výkon
Také u nových vibračních pěchů Atlas Copco se můžete spolehnout na to, co už dobře znáte z dřívějších modelů. Všechny stroje mají nejnižší hodnoty vibrací v zápěstí a rameni ve své třídě, vyladěnou ergonomii přístroje usnadňující práci i manipulaci nebo vylepšenou filtraci vzduchu, která prodlužuje životnost motoru. Jednoduché a přehledné ovládací prvky, stejně jako krytování citlivých částí stroje, jsou standardem.

Kapitolou sám o sobě je pak nový čtyřtaktní motor HONDA GXR 120 o výkonu 2,6 kW, který byl navržený speciálně pro vibrační pěchy a je tak extrémně odolný vůči rázovému zatížení. Jako uživatel motoru oceníte i to, že má minimální nároky na údržbu a snadno se startuje. Díky jeho umístění pod ochranným rámem navíc nehrozí, že byste motor při práci mechanicky poškodili.

Atlas Copco nezapomíná ani na vibrační desky

V portfoliu hutnící techniky Atlas Copco vedle pěchů najdete i jednosměrné, reverzní a speciální asfaltové vibrační desky se zahnutým okrajem – a podobně jako u pěchů, i tyto stroje na světovém trhu vynikají. Čím přesně?

S bezkonkurečně nízkou hodnotou HAV (vibrací působící na ruce a paže) blížící se až 1,1 m/s2, hutnící silou až 95 kN a optimální amplitudou vibrace až 2,4 mm jsou tyto stroje o krok dopředu než desky ostatních výrobců.

Například u nového modelu „půltunové desky“ LG 504 výrobce zlepšil trakci a rychlost posuvu až na 32 metrů za minutu. Nové vibrační desky jsou volitelně vybaveny i indikátorem zhutnění, což přispívá k efektivnímu zhutnění a práci.

Důležitým parametrem při výběru hutnící techniky je také servisní zázemí a snadná servisovatelnost stroje. Promyšlené krytování stroje a ochrana zranitelných míst jde ruku v ruce se snadnou přístupností ke všem důležitým ovládacím i servisním místům.

Atlas Copco… „Sustainable productivity“

Zdroj obrázků: stavebni-stroje.info

ZDROJ: PR článek společnosti MANEK stavební stroje spol. s r. o.

RubrikyStavební technika