Partneři sekce:

Nové trendy ve výstavbě rodinných domů

Nové trendy ve výstavbě rodinných domů

V posledních letech lze jednoznačně sledovat na území České republiky vyšší míru nároků investorů na vlastní architektonickou podobu rodinného domu. Tyto nároky se již neorientují především na interiér, ale stále více i na exteriér.

Jednu z nejvýznamnějších rolí pak hrají okenní prvky, a to především jejich podoba a situování. Stále více se prosazují na jednu stranu jednoduché okenní prvky bez zdobných přídavků, na druhou stranu je žádaná čím dál větší variabilita barev či jiných povrchových úprav.

Příkladem těchto trendů je používání hliníkových obložek na plastová okna a HS portály. Kdy investor za výrazně nižší peníze dosáhne z exteriéru stejného vzhledu jako při použití hliníkových elementů. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna, zajišťují také jeho dodatečnou ochranu. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

Trendem jsou také velké prosklené plochy přinášející do prostoru více světla, opticky zvětšující prostor a navozující pocit kontaktu s venkovním prostorem. Zároveň však nabízená řešení musejí být v souladu s požadavkem investora na co nejnižší spotřebu energie.

Klasickým představitelem produktu, který se stále častěji uplatňuje při výstavbě rodinných domů, jsou zdvižně-posuvné dveře tzv. HS portály. Naprostou špičkou v této oblasti jsou HS portály GENEO od firmy REHAU. 

Jaké jsou hlavní výhody REHAU HS-portálů:

– Výroba prvků až do výšky 2,7 m a celkové délky 10 m, a to díky fantastickým statickým vlastnostem profilů z materiálu RAU-FIPRO ( PVC se skelnými vlákny)
– Tichý chod a velice snadné a lehké ovládání
– Vynikající tepelně-izolační vlastnosti, HS portály GENEO splňují požadavky na pasivní dům ( Uw = 0,67 W/m2K)
– Individuální vzhled HS portálu GENEO dle Vaší představy – možnost profily polepovat fóliemi, lakovat nebo obložit hliníkovými krycími lištami
– Odolnost proti vloupání až do třídy RC2, zároveň i vynikající hlukový útlum až do Rw=42 dB
– Splňují požadavky na bezbariérový průchod dle evropských norem

HS portály GENEO jsou k dispozici v následujících schématech.

Bližší informace naleznete na našich webových stránkách www.rehau.com/cz-cs/architekti-projektanti

Zdroj: PR článek společnosti REHAU s.r.o.