Kompletní škála skel pro rezidenční budovy a rodinné domy
Galerie(5)

Kompletní škála skel pro rezidenční budovy a rodinné domy

Partneři sekce:

AGC představuje iplus, širokou škálu skel s tepelně-izolačními vlastnostmi. Rozšířená, kompletně vylepšená škála skel iplus je řadou nízkoemisivních řešení s novými vlastnostmi, přinášejících odpověď na všechny požadavky zaměřené na komfort rezidenčních budov.

Rezidenční sektor má stále přísnější nároky na vlastnosti, které od zasklení očekává. Soukromí uživatelé chtějí stále komfortnější prostředí pro bydlení a nižší účty za energie. Aby splnila tato stále náročnější očekávání, využila společnost AGC Glass Europe svých pokročilých technologií v oblasti skel s povlaky a nyní může dodávat na trh bydlení efektivnější, esteticky kvalitnější produkty splňující přísnější nároky, s nimiž mohou zpracovatelé navíc při instalacích snadněji pracovat. iplus je název komplexní škály produktů určených pro použití v izolačních dvojsklech nebo trojsklech.

Tepelná izolace v první řadě a především!

Mezi nová skla patří iplus Advanced 1.0 a iplus Advanced 1.0T*, nabízející lepší ochranu před nízkými teplotami [Ug od 0,6 W/(m2.K)]. Nehledě k lepším tepelně-izolačním vlastnostem mají tyto dva produkty rovněž vysoký solární faktor a světelnou prostupnost, zajišťují tedy v obytných interiérech výjimečný komfort. iplus Advanced 1.0T je první tepelně tvrzené sklo s povlakem schopné poskytnout rovněž vynikající světelné parametry (světelná prostupnost: 80%), energetické vlastnosti (solární faktor: 60%) a tepelně izolační vlastnosti na úrovni 1,0 W/(m2.K).

iplus Top 1.1 a iplus Top 1.1T*, která jsou také výsledkem nového vývoje v oblasti povlaků, kombinují vynikající světelné parametry a solární zisky s dobrou úrovní tepelně-izolačních vlastností [Ug = 1,1 W/(m2.K)].

iplus EnergyN a iplus EnergyNT* jsou doporučována pro prosklené plochy a velkorozměrová okna orientovaná na jih, kde je v letních měsících zapotřebí sluneční ochrana, aby nedocházelo k přehřívání. Poskytují ochranu před nadměrným slunečním zářením (solární faktor na úrovni 41% a 42%) a přitom i dobrou tepelnou izolaci v zimních měsících. Jejich koeficient Ug se rovná 1,1 W/(m2K).

A co pasivní domy?  

Produkty iplus LS a iplus LST* patří k těm, jejichž povlaky byly speciálně vyvinuty pro použití v izolačním  trojskle. Výhodou jsou maximální solární zisky (solární faktor 75 %) v kombinaci s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi [Ug = 0,7 W/(m2K)]. Jsou ideálním řešením pro objekty, kde je vyžadována extrémně nízká spotřeba energie, jako jsou pasivní domy, nízkoenergetické stavby a projekty s nulovými nároky na energii.

Anti-kondenzační vlastnosti pro perfektní výhled

Vynikající tepelně izolační vlastnosti mohou vést k tvorbě kondenzace na vnější tabuli skla a snižovat viditelnost. V roce 2012 vyvinula AGC škálu skel Anti-Fog (AF), charakteristických svými antikondenzačními vlastnostmi. Inovativní výrobky iplus AF Top a iplus AF EnergyN jsou opatřeny dvěma povlaky (pyrolytickým a magnetronovým), které jsou schopny omezovat tvorbu kondenzace, anebo jí dokonce zabránit, a současně zajišťovat i tepelnou izolaci (iplus AF Top) a protisluneční ochranu (iplus AF EnergyN). Tyto dva produkty a iplus AF, zasklení s pyrolytickým povlakem, zabraňují tvorbě kondenzace a byly prvními vlaštovkami v oblasti tzv. anti-fog technologie.

© AGC Glass Europe

Všechna skla také v rámci izolačních zasklení ve škále Thermobel společnosti AGC

Uvedená skla s povlaky jsou také součástí izolačních dvojskel a trojskel používaných pro izolační zasklení dodávaná v rámci sítě AGC pod značkou Thermobel, která je synonymem kvality a dlouhé životnosti v oblasti izolačních zasklení.

Certifikace

Výrobky iplus s magnetronovým povlakem jsou držiteli certifikátu Cradle to Cradle CertifiedCM Silver. Při použití v izolačních trojsklech umožňují splnit kritéria pro získání certifikátu PassivHaus.

*iplus Advanced 1.0T, Top 1.1T, iplus EnergyNT a iplus LST jsou ekvivalentní verze, které musejí být za účelem vyšší bezpečnosti a pevnosti tepelně zpracovány. Po tepelném zpracování mají tyto produkty naprosto stejný vzhled jako příslušné nekalitelné verze, což umožňuje obě verze kombinovat na týchž zasklených plochách.

Vhodné řešení pro daný projekt vám bezplatně poradí tým společnosti AGC Flat Glass Czech a.s. ibp@eu.agc.com nebo tel: +420 417 50 2161, +420 417 50 3189

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.