V PRAZE PROBĚHNE SVĚTOVÝ TÝDEN ŠETRNÉHO STAVEBNICTVÍ
Galerie(1)

V PRAZE PROBĚHNE SVĚTOVÝ TÝDEN ŠETRNÉHO STAVEBNICTVÍ

Světový týden šetrného stavebnictví (World Green Building Week) proběhne letos 19. - 23. září 2011 ve více než 50 zemích světa. V Praze organizuje akci Česká rada pro šetrné budovy. V jejím rámci je nachystána řada přednášek, párty, setkání s politiky a exkurze na staveniště radikálně šetrné budovy s pre-certifikací LEED Platinum.

Hlavní výhody šetrného stavitelství jsou ekonomické. Šetrné budovy se prostě vyplatí a těm, kteří je umí stavět nebo v nich mají kancelář, přinášejí konkurenční výhody. Ekonomice šetrného stavění se budeme věnovat v přednášce Obchodní model šetrných budov (19.9. od 9:30 v Hub Praha, Drtinova 10, P-5). 

Šetrná transformace stavebnictví přináší fascinující příběhy. Přijďte si například poslechnout příběh cihly, aneb Nové trendy v cihlářství (21.9. od 13:00 v Hubu) nebo přednášku Historie a budoucnost skla ve stavebnictví (20.9. od 11:30, v Hubu).

Pro architekty máme připravenu lahůdku věnovanou revoluci v navrhování budov  – Building Information Modeling v architektonické praxi (21.9. od 14:00 v Hubu).

Šetrný stavební trend by se ale neměl týkat jen samotných budov, ale celých měst. Tohoto tématu se dotkneme v přednášce Urbanistický vývoj Prahy, jeho nejvýznamnější novodobé mezníky a úvahy o budoucnosti (20.9. od 9:30 v Hubu).

O šetrném stavebním trendu budeme v rámci Světového týdne šetrného stavebnictví informovat také politiky. Delegaci Rady přijme například primátor Prahy Bohuslav Svoboda nebo ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Setkání proběhne také s předsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Pavlem Suchánkem. Věříme, že to časem pomůže šetrným rekonstrukcím budov, ve kterých sídlí státní správa.
 
A abychom pořád jen nevzdělávali, připravili jsme také párty pro všechny příznivce šetrného stavění (19.9. od 19:00 v Hubu) a setkání se zástupci Rad pro šetrné budovy ze zemí Visegrádu (23.9. od 11:00 v Hubu).

Akcí v rámci týdne je ale víc.  Jejich úplný přehled najdete nawww.czgbc.org. Zájemci se mohou registrovat na http://www.czgbc.org/tyden-setrneho-stavebnictvi Vstup je po registraci zdarma.
–>–>