Inovované lepidlo Ceresit CT 84 Express na fasádní polystyrén

Inovované lepidlo Ceresit CT 84 Express na fasádní polystyrén

Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 od firmy Henkel se poprvé objevilo na přelomu let 2007/2008 a hned od počátku si tato rychlá a maximálně komfortní varianta, která při lepení polystyrénových desek v exteriéru nahrazuje tradiční „pomalé“ cementové lepicí malty, získala u realizačních firem své pevné místo. V loňském roce přišlo toto lepidlo na trh ve větším 850 ml balení, které zajišťuje vyšší výtěžnost, lepivou sílu, rychlost a možnost zpracování při nízkých teplotách.

Větší balení PU lepidla si i nadále zachovává své původní přednosti, zejména rychlost realizace – již po cca 2 hodinách od nalepení polystyrénových izolačních desek je možno přistoupit k jejich přebroušení, montáži hmoždinek a následnému přestěrkování armovací sítě. Při použití lepidla CT 84 a systému Ceresit Ceretherm Express zaberou zateplovací práce až o 5 dní méně.

Lepidlo má ve srovnání s tradičními cementovými lepidly o 15% větší lepivou sílu, silnou stránkou je i vysoká výtěžnost – až 10 m2 z jednoho 850 ml balení, což představuje proti cementovým lepidlům nárůst o 100%!

Lepidlo je zpracovatelné od 0 °C a i při vysoké vlhkosti a je tak výjimečně vhodné pro práce prováděné při nízké teplotě, kdy se doba schnutí cementových lepidel výrazně prodlužuje.

Pro zateplovací systémy ETICS je tento inovovaný produkt ideální – 1 m2 polystyrénových desek je lepen pouze 100 g lepidla CT 84, namísto 5 kg, obvyklých pro cementová lepidla.

Další informace najdete na www.ceretherm.cz.

–>–>