Fasáda roku 2010 zná své vítěze
Galerie(6)

Fasáda roku 2010 zná své vítěze

Vítězové letošního ročníku prestižní soutěže Fasáda roku 2010 byli vyhlášeni v rámci slavnostního večera 7. dubna 2011 v Hudebním divadle Karlín. Odborná porota udělila osm ocenění.

Titulní foto: 1.místo v kategorii Rekonstrukce: Městské divadlo, Mladá Boleslav

Celkem se v letošním ročníku sešlo rekordních 206 staveb. „Přihlášené stavby vnímáme jako zrcadlo trhu v uplynulých dvou letech. Zaznamenali jsme propad novostaveb bytových, ale i rodinných domů, naopak stoupl počet staveb v kategorii Rekonstrukce, což je zřejmým dopadem dotačního programu Zelená úsporám,“ komentuje průběh 11. ročníku Pavel Med ze společnosti Baumit, která soutěž Fasáda roku organizuje. Vyváženější poměr panoval naopak z pohledu lokace staveb.

O vítězích ve dvou hlavních kategoriích a o dvou mimořádných oceněních rozhodovala porota složená ze stavebních odborníků, které předsedal prof. Miloslav Pavlík. Dalšími členy poroty byli: architektka Iva Poslušná z brněnského VUT, Pavel Svoboda z pražského ČVUT, Tomáš Chromý, člen ČKAIT, Pavel Štěpán, viceprezident ČSSI, Vladimír Štulc a Pavel Med. Porotu doplnili také zástupci médií.

V kategorii Novostavba získal první místo rodinný dům v pražských Modřanech, který si současně odnesl i zvláštní ocenění v kategorii Rodinný dům. Druhé místo patří brněnskému administrativnímu centru Triniti a třetí místo porotci udělili novostavbě bytového domu v pražských Štěrboholích.

1. místo v kategorii Novostavba + zvláštní cena v kategorii Rodinný dům: Rodinný dům v Modřanech

2.místo v kategorii Novostavba: Administrativní centrum TRINITI, Brno

3.místo v kategorii Novostavba: Bytové domy, ulice Pod valem/Dragounská, Praha 15 – Štěrboholy

První cenu v kategorii Rekonstrukce získaly stavební úpravy budovy Městského divadla v Mladé Boleslavi. Druhé místo patří radikální proměně bývalé štábní budovy v areálu někdejších kasáren v Uherském Hradišti a třetí místo jedinému zástupci panelové výstavby – Poliklinice Opatovská na pražském Jižním městě.

3. místo v kategorii Rekonstrukce: Poliklinika Opatovská, Praha 4

Zvláštní ocenění udělil ředitel společnosti Baumit Pavel Med monumentální novostavbě Kongresového centra ve Zlíně. Posledním oceněným je novostavba Onkologického centra Fakultní nemocnice v Plzni, která zaujala porotu mediálních partnerů.

Cena mediálních partnerů: Onkologické centrum, FN Plzeň – Lochotín

Zdroj: Baumit
–>–>