Český izolující materiál z recyklovaných obalových lahví sbírá úspěchy i na Slovensku

Český izolující materiál z recyklovaných obalových lahví sbírá úspěchy i na Slovensku

Prestižní cenu Zlatá plaketa v rámci nejvýznamnějšího stavebního slovenského veletrhu CONECO získala příbramská společnost RECIFA,a.s. Oceněna byla za svůj výrobek pěnové sklo, které prodává pod značkou REFAGLASS.

Hodnocena byla nejen kvalita výrobků, unikátní řešení pro stavby, ale tento rok byl kladen důraz především na přínos exponátu pro ekologii a životní prostředí. Pěnové sklo REFAGLASS je vyráběno z odpadového materiálu, konkrétně ze skleněných střepů. Používá se jako izolační prvek a to buď ve formě štěrku, či desek. Protože je stoprocentně recyklovatelné, jde o obnovitelný materiál, který napomáhá trvalé udržitelnosti ve stavebnictví.

Všechny tyto aspekty také odráželo motto 32. ročníku mezinárodního veletrhu Poznání a kvalita. „Této prestižní ceny si velice vážíme. Do soutěže se přihlásily desítky předních českých i zahraničních firem. O to je naše radost větší, že jsme tuto cenu získali právě my,“ říká Oldřich Suldovský, vedoucí prodeje společnosti RECIFA,a.s a dodává: „Zároveň jsme na veletrhu uzavřeli obchod na dodávku 600 m3 pěnového skla na stavbu 10 pasivních domů v Žilině.“ Materiál REFAGLASS se také od roku 2009 může pyšnit zlatou cenou za výrobek roku od předních odborníků České stavební akademie.

Mezinárodní veletrh CONECO/RACIOENERGIA se konal v Incheba Expo Bratislava od 29. března do 2. dubna. Své nabídky zde prezentovalo 561 vystavovatelů z České a Slovenské republiky, z Belgie, Francie, Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovinska, Španělska a Itálie. Expozici na ploše 45 000 m2 si prohlédlo za 5 dní více jak 100 000 návštěvníků. 

Více informací na www.refaglass.cz a www.incheba.sk.