asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Novinka: Kompaktní systém větrání s rekuperací tepla pro byty

25.03.2014

Inovativní kompaktní systém větrání pro byty od společnosti Zehnder nabízí mimořádně úsporné celkové řešení pro instalaci komfortního větrání v nových nebo rekonstruovaných bytech až do velikosti obytné plochy 120 m². Představuje jedinečný systém řízeného větrání, přinášející nově také do bytů trvale čerstvý vzduch, zabraňuje vzniku plísní a vnikání prachu, alergenů a hluku zvenčí, 30-50% nákladů za vytápění.

Dobře promyšlený kompletní systém tvoří nová, zvlášť malá a inteligentně dimenzovaná větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s rozměry 680 x 560 x 280 mm a inovativně tvarované prvky ComfoPipe Plus pro rozvod vzduchu. Velikost této nové větrací jednotky byla navržena s ohledem na možnost vestavění do kuchyňských linek, koupelny nebo jiného výklenku v bytě. Také všechny ostatní komponenty lze díky jejich čtyřhrannému tvaru a plochým rozměrům optimálně přizpůsobit rozměrovým možnostem vestavěných kuchyní.

Centrální větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 i prvky pro rozvod přiváděného a odváděného vzduchu do/z bytu jsou kompatibilní se všemi ostatními komponenty rozvodu vzduchu Zehnder.  Proto mohou být jednoduše propojeny s rozvodem vzduchu, instalovaným do podhledu v chodbě, odkud je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn kromě kuchyně také z koupelny, WC a chodby. Díky plochému potrubí Zehnder OnFloor o výšce 51 mm se výška v chodbě sníží max o 10 cm.

Přívod a odvod vzduchu se reguluje dvěma vysoce účinnými stejnosměrnými ventilátory jednotky s elektrickou účinností 0,29 W/(m3/h) a tím s mimořádně nízkou spotřebou proudu. Snadno lze vyrovnávat i tlakové rozdíly systému rozvodu vzduchu, protože ventilátory se zapínají každý zvlášť. Tím je vždy zajištěn vyvážený přívod a odvod vzduchu. Kompaktní systém Zehnder pro řízené větrání bytů může v intenzívním stupni přivádět do bytů až 180 m3 vzduchu při tlaku 150 Pa. Větrací jednotka umožňuje snadné přestavení pro přívod vzduchu z leva nebo zprava přímo na stavbě..

Malé rozměry větrací jednotky Zehnder ComfoAir 180 (680 x 560 x 280 mm ) umožňují vestavění do výklenku ve zdi. Komponenty odvodního a přívodního vzduchu mohou svým plochým, čtvercovým tvarem stejně jednoduše „zmizet“ ve skříni nebo nad zavěšeným podhledem.

Malé rozměry větrací jednotky Zehnder ComfoAir 180 (680 x 560 x 280 mm ) umožňují vestavění do výklenku ve zdi. Komponenty odvodního a přívodního vzduchu mohou svým plochým, čtvercovým tvarem stejně jednoduše „zmizet“ ve skříni nebo nad zavěšeným podhledem.


S novou kombinovanou venkovní mřížkou je kromě toho pro přiváděný a odváděný vzduch do/z bytu potřeba pouze jeden prvek atedy jeden otvor ve fasádě. Mřížka je vyrobena z nerezové oceli.

Rekuperace tepla a vlhkosti. Větrací systémy Zehnder umožňují oproti jiným výrobcům kromě zpětného získávání tepla a rekuperaci až 65% vlhkosti. Originální entalpický výměník v rekuperačních jednotkách Zehnder dokáže předávat z odváděného do přiváděného vzduchu nejen teplo, ale rovněž vysoký podíl vlhkosti a tak pasivně, bez jakýchkoliv dalších energetických nároků pomáhá optimalizovat relativní vlhkost uvnitř bytu. Tím zabraňuje vysušování interiéru a nebezpečí zamrzání výměníku při nízkých venkovních teplotách. Větrací jednotky Zehnder dosahují účinnost rekuperace neboli zpětného získávaní tepla až 95%, což znamená úsporu až 50% nákladů na vytápění.Firma Zehnder vychází touto koncepcí kompaktního systému větrání pro byty vstříc požadavkům stále vyššího počtu zákazníků, kteří při stavbě a rekonstrukcích kladou důraz na úspory energie a čisté vnitřní „životní prostředí“.


Katalog si můžete stáhnout ZDE.


Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné a bytové domy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.

Zehnder Group Czech Republic s.r.o. • Pionýrů 641 • 391 02 Sezimovo Ústí II • Česká Republika
T +420 383 136 222 • M 731 414 443  • info@zehnder.cz • www.zehnder.cz

KONTAKT: Ing. Jiří Štekr, vedoucí zastoupení pro ČR a SR,
M: +420 733 73 70 70, e-mail: jiri.stekr@zehndergroup.com

Zdroj: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Tomáš Ž.
Dobrý den, kolik přibližně stojí tento rekuprační větrací systém? Nikde na internetu jsem nenašel ani přibližnou cenu. Zajímá mě to jen orientačně, jesti je to 30 či 150 tisíc. Děkuji.
Odpovědět | 02.07.2014, 07:31

Další z Jaga Media