asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Solární energie v Indii

10.11.2010
Společnost SMA Solar Technology AG dále rozšiřuje své mezinárodní působení, nové prodejní a servisní centrum SMA zahájí svůj provoz ještě před koncem letošního roku v Bombaji. Díky širokému portfoliu FV střídačů dokáže společnost SMA nabídnout řešení pro jakýkoliv požadavek perspektivního indického trhu. Společnost SMA se tak stává jediným výrobcem střídačů, který může v Indii nabídnout nejen nejmodernější systémovou techniku pro FV instalace  připojené k síti, ale také osvědčená řešení pro záložní a ostrovní systémy.
V oblasti zásobování elektrickým proudem čeká Indii ještě mnoho práce, neboť velká část obyvatelstva stále nemá přístup k veřejné elektrické síti. Naproti tomu lze v této rychle se rozvíjející zemi v následujících letech očekávat výrazný nárůst spotřeby elektrické energie. Přesně pro tyto případy se ukázkově hodí decentrální (ostrovní) fotovoltaické systémy, které přinášejí elektrickou energii i do oblastí, jež jsou mimo dosah rozvodné sítě. Indie má pro nasazení fotovoltaických technologií ty nejlepší podmínky, neboť patří k zemím s nejvyšším počtem slunečních dní v roce.  Vláda v Novém Dillí navíc přijala program podpory, který si klade za cíl v následujících letech výrazně zvýšit podíl „solární“ energie. Všechny tyto faktory řadí Indii k zemím s ideálními předpoklady pro dlouhodobý rozvoj trhu s fotovoltaickými technologiermi.

„Neustále rostoucí spotřeba elektrické energie, vynikající podmínky slunečního záření a státní podpora v rámci projektu National Solar Mission – to vše činí z Indie atraktivní zemi pro použití fotovoltaických technologií. Svojí přítomností v Indii reaguje společnost SMA na rostoucí význam tohoto rozvíjejícího se trhu,“ vysvětluje pan Günter Cramer, předseda představenstva společnosti SMA Solar Technology AG. „Naše společnost se dlouhodobě soustředí na rozšiřování své mezinárodní působnosti. Nová pobočka v Indii je dalším důležitým krokem v rámci úspěšné celosvětové strategie společnosti SMA.“

Střídače společnosti SMA byly již v minulých letech v Indii úspěšně použity v mnoha projektech. Kromě FV zařízení všech výkonů a velikostí, připojených k distribuční síti, přispívá SMA nasazením ostrovních FV systémů k elektrifikaci vzdálených oblastí bez přístupu k veřejné rozvodné síti.

Zdroj: SMA Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media