asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Zkrášlete svoji střechu ozdobnými prvky – třeba párem zamilovaných hrdliček na hřebeni

06.04.2010
Střecha s krytinou KM Beta je nejen vysoce funkční, ale i krásná na pohled. Její doslova umělecký dojem zvýšily hřebenové prvky z dílny akademické sochařky Karolíny Šimčíkové – ať již elegantní věžička nebo pár zamilovaných hrdliček. Tyto hřebenové prvky jsou součástí střešního systému největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel, společnosti KM Beta, a. s.
Pár hrdliček i věžičku si lze vybrat v pěti různých barevných provedeních – v cihlové, višňové, hnědé, černé a šedé. Dodávají se samostatně se speciálně upraveným hřebenáčem a kotvicími prvky. Tak lze kombinovat i rozdílnou barvu střechy a okrasného prvku.

Originální doplněk upoutá pozornost
Další zajímavostí jsou hřebenové ucpávky s motivem slunce a hroznu. Tyto atraktivní prvky lze dokonale sladit s barvou nové střechy KM Beta – jsou dostupné v cihlové, višňové, hnědé a černé, případně v šedé, na přání i v dalších, méně obvyklých odstínech. Nová výrobní technologie umožňuje v betonu vykopírovat sebemenší detaily a hřebenová ucpávka v podobě plastiky novou střechu skvěle dotvoří a doladí. Hřebenová ucpávka slouží k ozdobnému ukončení detailu hřebene a štítových hran.


Komplexní řešení střechy

Součástí střešního systému KM Beta jsou dva různé typy střešní krytiny. KMB BETA je klasická krytina s nejdelší tradicí, těšící se dlouhodobě důvěře architektů, projektantů, pokrývačů i stavebníků. Zajímavé efekty na střeše vytváří druhý typ krytiny, elegantní KMB HODONKA.

Betonové střešní tašky KMB BETA i KMB HODONKA jsou vyráběny z prvotřídních vstupních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku z lokality zvané Moravská Sahara, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Po celou dobu životnosti střechy tak mohou krásně vynikat atraktivní barevné odstíny, ve kterých je krytina vyráběna (cihlově červený, višňový, hnědý, šedý, černý, zelený a případně i modrý). Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost.

Zákazník si může vybrat z celkem třech možností: Standard (probarvený beton bez povrchové úpravy), Elegant (dvojitý akrylátový nástřik – matný povrch) a Briliant (speciální dvojitý nástřik s leskem). Stabilita barvy betonové střešní krytiny KM Beta umožňuje i za čas doplnit na stávající střechu či novou přístavbu stejný odstín, aniž by to působilo jakkoli rušivě.

Kromě krytiny zahrnuje střešní systém KM Beta také více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší nejen odvětrávání střechy, anténní prostupy, ale i technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí.


Mezi největší výhody střešního systému KM BETA patří především jeho komplexnost, bezstarostná údržba, dlouhá životnost a cenová dostupnost.

Více informací na www.kmbeta.cz

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media