asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Rigips přináší novinku – krokvový nástavec pro výkonnou izolaci v podkroví

03.06.2008
Rigips, s.r.o., přináší na trh novinku – krokvový nástavec, který ve spojení se stavěcím třmenem umožní použít v konstrukcích podkroví Rigips minerální izolaci až do tloušťky 400 mm.

Použitím krokvového nástavce lze pod krokev přidat až o 120 mm minerální izolace více, než bylo dosud možné. Jedná se o zcela novou možnost řešení izolace v podkroví na našem trhu.

Krokvový nástavec se připevňuje pomocí dvou šroubů z boční strany krokví a do dutiny v podkroví se vloží vrstvy minerální izolace.

Varianta podkroví Rigips s použitím krokvového nástavce také umožní „bezpečnější“ polohu parozábrany. Ta tak není umístěna bezprostředně nad sádrokartonovým opláštěním a tím vzniká prostor pro vedení elektroinstalace v této dutině mezi sádrokartonem a parozábranou. Další výhodou je možnost lepšího dotěsnění napojení parozábrany na návazné a prostupující konstrukce a prvky střechy.

Neméně důležitým kladem tohoto řešení je i snadná aplikace parozábrany, a to díky terčům oboustranně lepicí pásky, umístěným na spodním líci krokvového nástavce. Nové varianty konstrukce jsou podloženy statickým výpočtem a klasifikačním osvědčením požární odolnosti.

Zdroj: Rigips, s.r.o.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media