asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Izolační materiál s „áčkovou” certifikaci

07.12.2009
Společnost Knauf Insulation výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolačních materiálů, obdržela počátkem listopadu od Cechu pro zateplování budov certifikaci kvalitativní třídy A pro své výrobky na zateplení fasád Nobasil FKD a FKL. Zařazení do třídy A je důkazem toho, že produkty převyšují národní i evropské normové požadavky a splňují i ty nejpřísnější kvalitativní normy.
Deska z minerální kamenné vlny NOBASIL FKD je ideální na zateplení vnějších stěn kontaktním způsobem (tzv. vnějším kontaktním zateplovacím systémem – ETICS). Deska je v celém průřezu hydrofobizována, čímž chrání vlákna proti případné vlhkosti. Difúzní otevřenost desky zabezpečuje tzv. „dýchání domu“ a umožňuje únik kondenzované vlhkosti ze stěny, což v podstatné míře prodlužuje životnost zateplené stavby. Nehořlavost kamenné vlny předurčuje tuto izolaci jako skvělou ochranu nejen pro tepelnou a akustickou izolaci fasád, ale především i jako protipožární izolaci, kdy se v případě požáru nemusíte bát o svou nemovitost.

Ještě náročnější požadavky splňuje fasádní lamela NOBASIL FKL, která se používá na zateplení obloukových fasád i pod různé druhy obkladů, kde je nutné dosažení vysokých pevností v tahu i ve smyku. Vzhledem ke svým rozměrům 200x1000 mm nabízí jednodušší manipulaci. Při svých pevnostních charakteristikách si zachovává difúzní otevřenost pro pohyb vodní páry (vysoušení zdiva) i své tepelné, akustické a protipožární vlastnosti. 


Zdroj: Knauf Insulation, spol. s r. o.

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media