asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Ochraňte fasádu před mechanickými nárazy i působením povětrnosti

27.05.2011
Lepicí a stěrková malta Ceresit CT 85 je určena k lepení desek z pěnového polystyrenu a k aplikaci armovací vrstvy vyztužené síťovinou se skleným vláknem v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm. Lepicí a stěrková malta Ceresit CT 85 je modifikovaná třemi zesílenými typy mikrovláken a díky jejich unikátní kombinaci a struktuře (vzájemné interakce a optimální délky jednotlivých mikrovláken) je pak odolnější proti prudkému vyschnutí a následnému vzniku smršťovacích trhlin nebo praskání. Fasádní tepelněizolační kontaktní systémy Ceresit Ceretherm, jejichž součástí je i malta Ceresit CT 85, pak při správné aplikaci všech vrstev systému vykazují větší odolnost proti nárazům.

Ceresit CT 85 je voděodolná a mrazuvzdorná a vykazuje vysokou přilnavost k minerálním podkladům i polystyrenu. Kromě zvýšené odolnosti vůči prudkému vyschnutí a vzniku trhlin je odolná i vůči povětrnostním vlivům, zvláště vůči velmi nízkým a velmi vysokým teplotám. Mezi její charakteristiky patří i paropropustnost a flexibilita. Malta velmi dobře odolává i náročným podmínkám při aplikaci, například prudkému přímému slunci a větru, a díky tomu snižuje riziko poruch fasády.Malta Ceresit CT 85 je další ukázkou silného inovačního potenciálu společnosti Henkel a její výrobce i tímto výrobkem reaguje na rostoucí požadavky trhu a na vysoké kvalitativní standardy současných systémů ETICS. Díky větší odolnosti vůči mechanickým nárazům a vnějšímu poškození tak fasádní systémy Ceresit Ceretherm neslouží jen jako izolační systémy, ale poskytují i esteticky dokonalý vzhled budovy.

Zateplovací systém Ceresit Ceretherm s lepicí maltou Ceresit CT 85 byl například použit i na fasádě spinální jednotky ve FN Brno Bohunice – na ploše cca 3 200 m2 (z toho 2 000 m2 zateplených) byly použity nátěry, lepicí malty a probarvené pastovité omítky Henkel – Ceresit. Dle doporučení technických poradců firmy Henkel ČR byl u spinální jednotky použit zateplovací systém Ceresit Ceretherm Wool Classic, který je ověřen jako odolný vůči biologickému napadení, silnějším nárazům, povětrnostním vlivům a ve variantě s minerální omítkou odpovídá požární klasifikaci A1 (nehořlavý).

Tento systém se používá pro novostavby i rekonstrukce fasád například u objektů s přísnými požárními požadavky včetně budov vysokých a veřejných (školy, nemocnice, obchodní centra, tělocvičny, zábavná střediska atd.). Konečná fasádní povrchová úprava byla realizována hlazenou silikonovou omítkou Ceresit CT 74, která se dodává ve více než 250 odstínech a je vhodná pro použití na místech, kde je žádoucí vysoká paropropustnost. Mezi její další charakteristické vlastnosti patří i odolnost vůči povětrnostním vlivům, znečištění a biologickému napadení.
-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media